Policjanci wezwani do pożaru

1
1237

„Stopczyk, co Wy tam palicie?” – to jeden z kultowych już cytatów z pochodzącego z 1992 roku filmu Psy w reżyserii i według scenariusza Władysława Pasikowskieg.

 

Z pytaniem o to, co jest spalane na jednej z posesji w Uboczu zwrócili się do nas mieszkańcy sołectwa, którzy twierdzili, że zapach dymu wcale nie przypomina tego z domowego ogniska. Wysoki ogień i gryzący dym skłonił ich także do powiadomienia policji. Całe zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu.

„12 maja 2022 roku po godzinie 22:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o paleniu odpadów w miejscowości Ubocze.” – przyznaje sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Jednak po przybyciu patrolu na miejsce nie stwierdzono tam żadnego zagrożenia.

„Patrol policji nie potwierdził zgłoszenia. Ognisko było wygaszone oraz nie zastano na miejscu żadnych osób. W związku z pozyskaną informacją, przekazano sprawę do odpowiedniej komórki organizacyjnej Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim celem dalszej realizacji.” – wyjaśnia policjantka.

zdjęcie nadesłane przez czytelników

1 KOMENTARZ

  1. Palono plastikowe elementy najprawdopodobniej pochodzące z rozbieranych samochodów,których pełno tam na placu – a tak swoją drogą to chyba nie spełnia to przepisów o ochronie środowiska.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here