Dziś na drogach powiatu akcja “prędkość”

4
1042
fot. archiw Policja Lwówek Śląski

Dzisiaj, 14 sierpnia 2020 roku, Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

 

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

 1. Jechałem dzisiaj ze Lwówka do Gryfowa. Stali z suszarką w Uboczy. Niestety dziesiątki aut mruga światłami i wszyscy jak nigdy do miejsca a kontroli przepisowo, a lotem po garach furmanki gnali. Tylko tak jak w Niemczech-ustawianie fotoradarów w krzakach, za drzewami, po 2 w jednej wiosce… i zabieranie prawka za przekroczenie o 30 km/h w zabudowanym pomoże w zaprowadzeniu ładu na polskich drogach. Dużo jeżdżę Europie, ale tylko u nas na drogach takie bezprawie i wolna amerykanka.

  • Nie zawsze chodzi o to, zeby karac. Takie “mruganie” ma charakter prewencyjny, bo jak sie nie patrzac wielu kierowcow dzieki takiemu zachowaniu przejezdza spory odcinek przepisowo. A jak ci sie nie podoba i swiatla drohgowe oslepiaja ciebie to idz strzelic z ucha na komisariat, albo zadzwon anonimowo na 112 tak jak robia to ludzie, ktorych stawiasz za wzor czyli Niemcy.

 2. Powinno być tak jak w Czechach,odcinkowy pomiar prędkości,inaczej nadaremny trud.Zapraszamy Panów Policjantów do Chmielenia.Tu się obłowią.Ale najlepiej nieoznakowanym radiowozem.

 3. Policja stoi zawsze w tych samych miejscach,to lokalsi wiedzą o co chodzi.
  Może tak dla odmiany?
  Zapraszamy do Pławnej Dolnej koło sklepu z antykami.
  Tam to wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i przekraczanie prędkości to norma.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here