Nie przedłużono umowy na dzierżawę Schroniska PTTK Samotnia im. Waldemara Siemaszki

23
4127
fot.: pixabay

Po 57 latach zarządzania tym wspaniałym obiektem Państwo Siemaszko będą zmuszeni do jego opuszczenia. Prezes Spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK odrzucił ich ofertę na przedłużenie umowy dzierżawy Samotni.

 

Schronisko PTTK Samotnia to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych schronisk w regionie. Pod zarządem jednej rodziny od dziesięcioleci przyjmowało setki tysięcy turystów. Na ich profilu na Facebooku pojawiła się informacja o brak woli przedłużenia dzierżawy budynku przez Prezesa Spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK. Z informacji zawartej w poście wynika, że klamka już zapadła i prezes spółki bez podania przyczyny odrzucił wniosek o przedłużenie umowy dzierżawy obecnym właścicielom

“Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Schroniska PTTK Samotnia im. Waldemara Siemaszki – informujemy, że wczoraj, pomimo wszelkich starań z naszej strony, Prezes Spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Grzegorz Błaszczyk bez podania przyczyn odrzucił naszą ofertę na przedłużenie umowy dzierżawy Samotni.

Dziękujemy Wam wszystkim za 57 wspólnie spędzonych lat.

Dziękujemy za życzliwość okazywaną nam na każdym kroku, wsparcie w trudnych chwilach, atmosferę, którą tworzyliście, historie, którymi się z nami dzieliliście.

Dzięki Wam Samotnia stała się miejscem niezwykłym, pełnym pozytywnej energii, tętniącym życiem, emocjami i wydarzeniami. Zostaniecie w naszych sercach na zawsze.

Sylwia Siemaszko i Magda (Siemaszko ) Arcimowicz”

 

Oznacza to, że popularna Samotnia, którą odwiedzają tłumy turystów raz na zawsze może przestać istnieć w tej formie, w której funkcjonowała od 57 lat. Pod postem są już setki komentarzy i tysiące udostępnień.

Co ciekawe, na stronie internetowej spółki Prezes Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK nie znaleźliśmy żadnych informacji o konkursie na dzierżawę Samotni. Próżno także jak na razie szukać jakichkolwiek wyjaśnień ze strony pana prezesa. Liczymy, iż Grzegorz Błaszczyk zajmie w tej sprawie stanowisko.

23 KOMENTARZE

  1. Prezes Błaszczyk zrobi że schroniska apartamentowiec i będzie czerpał korzyści. Nie na rękę widać mu było schronisko które funkcjonowało przez tyle lat. Dużo rozsądniej było by wywalić prezesa niż państwa Siemaszko.

    • Na pewno będzie drożej, bo facet musiał przebić, a sam czynsz wynosi teraz 17 tys. na miesiąc. Do tego podatki, energia, woda, ścieki, transport, pensje. Dopiero Pan zacznie o trzepaniu kasy.

  2. niech każdy spróbuje prowadzić biznes w tym kraju, gdzie co miesiąc wprowadza się zmiany,poprawki,aneksy,ulepszenia… nie wspomnę o dojeniu podatnika. A Samotnia? Daleko, w górach, zimą,jesienią czy wiosną trzeba dowieźć towar, chemię, opał… Policz ,zanim kogoś skrytykujesz. Tam nikt nikogo nie zmusza do zakupów i odwiedzin. Brajany i Dżesiki z rozdartą japą mogą sobie walić harnasie kupione w biedrze. Byle puszki zabrali,zamiast rzucać w krzaki.

  3. Widziałem na stronie Spółki że oprócz pana Prezesa Błaszczyka jest jeszcze rada nadzorcza. A tam są osoby związane z PTTK Jelenia Góra . Pan. Jacek P. Członek ZG PTTK w Warszawie pan. Andrzej M. V-ce prezes Zarządu PTTK Jelenia góra. I innych członkach rady nie wspomnę bo też działacze PTTK . Czy oni mają coś do powiedzenia czy może też popierają decyzję o zamknięciu Schroniska. Dla mnie to skandal aby takie schronisko zamknąć.

  4. Trzeba się zająć osoba p.Błaszczyka i jego powiązaniami finansowymi z nowym dzierżawcą. Jeśli to jego osobista decyzja to można ją zasądzić jeśli poprą to członkowie zarządu.
    Jednocześnie publiczny apel o nieodwiedzanie o unikanie pobytu w nowym obiekcie. Finansowe fiasko już niejednego odstraszyło.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here