Dziś Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia

1
758

Dziś od samego rana przed kwiaciarniami ustawiają się długie kolejki mężczyzn. Każdy chce sprawić swojej kobiecie miłą niespodziankę.

 

Tak naprawdę Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony w 1910 roku przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze. Miał on służyć krzewieniu idei praw kobiet oraz powszechnego prawa wyborczego dla kobiet.

Międzynarodowy Dzień Kobiet wielu osobom zupełnie niesłusznie kojarzy się z PRL-owskim świętem, kiedy to w dniu 8 marca każdej kobiecie wręczano paczki rajstop i goździki a w zakładach i instytucjach odbywały się występy. Przez te bezzasadne skojarzenia Święto Kobiet w okresie transformacji straciło na popularności na rzecz Walentynek.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom redakcja Lwówecki.info składa najserdeczniejsze życzenia pogody ducha, uśmiechu na co dzień, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, spełnienia marzeń, zdrowia i miłości.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia pogody ducha, uśmiechu na co dzień, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, spełnienia marzeń, zdrowia i miłości.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here