Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego – 28 lutego

2
439

Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego: „Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…) Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć” (Franciszek, „List do Ludu Bożego”).

Tego dnia (28 lutego) zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez Konferencję Episkopatu Polski materiałów duszpasterskich tj. teksty liturgiczne, propozycje homilii, rozważania Drogi Krzyżowej, rozważania Różańca świętego, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramenty, które w zeszłym tygodniu w formie drukowanej dotarły na parafię diecezji legnickiej.

Włączmy się w najbliższy piątek w „Modlitwę zranionego Kościoła”, ponieważ „W Jego ranach jest nasze uzdrowienie” (Iz 53, 5).

 

-/ Diecezja Legnicka /-

 

Zapraszam wszystkich do modlitwy, szczególnie podczas Drogi Krzyżowej w pierwszy piątek Wielkiego Postu we wszystkich wspólnotach parafialnych w Polsce. Niech nasza jedność w modlitwie i nasze zaangażowanie będzie znakiem naszej jedności i solidarności ze wszystkimi osobami wykorzystanymi seksualnie, zwłaszcza wykorzystanymi przez niektórych duchownych, i stanie się potwierdzeniem naszej odpowiedzialności za wspólnotę oraz wyrazem miłości do Boga i do Kościoła. – apeluje Abp Wojciech Polak Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

2 KOMENTARZE

  1. Sama nazwa “Modlitwa zranionego kościoła” nijak nie pasuje do wykorzystywania seksualnego nieletnich ,bo na pierwsza myśl przychodzi jakby to kościół był ofiara. Zamiast modlitwy proponuje, srogie kary i milionowe zadośćuczynienia dla prawdziwych ofiar, które przez gehennę swoich przeżyć, nigdy do końca nie będą mogły funkcjonować jak “normalni”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here