Policjant to coś więcej niż tylko zawód

6
1473

5 lipca około godziny 19:30 sierż. Rafał Kościelny policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w trakcie urlopu, podróżując rowerami z rodziną był świadkiem wypadku dwóch autobusów i samochodu osobowego na trasie Rogowo – Dźwirzyno w powiecie kołobrzeskim.

 

Z uwagi, iż byli pierwszymi świadkami zdarzenia Rafał wraz z żoną Anią przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Do czasu przybycia służb ratunkowych Rafał koordynował akcją w tym rozpoczął selekcję rannych według systemu triage. Rannych w zdarzeniu jest ponad 16 osób w tym dzieci. Zadysponowano na miejsce dwa śmigłowce LPR. W zdarzeniu brał udział m.in. autokar ze Świdnicy z woj. dolnośląskiego. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja.

 

 

-/st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

  1. Serio? Dziwne żeby pojechał dalej nie udzielając pomocy. To jest obowiązek uczestnicząc czy nie uczestnicząc
    w wypadku, jak się jest świadkiem takiego zdarzenia należy udzielić 1szej pomocy

  2. Za takie rzeczy chwali sie policjantow i innych pracownikow sluzb. Zwyklych ludzi w takich sytuacjach nie docenia sie, ale nam pozostaje satysfakcja i spokojne sumienie. I to jest w sumie najwazniejsze.

  3. Jacy wy wszyscy jesteście mądrzy a sami na pewno sami byście się tylko zatrzymali aby tylko zdjęcie robić lub filmiki nagrywać pomaga źle pojechał by dale też źle

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here