Zlikwidowali nielegalne kasyno gier

3
1585

3 automaty służących do nielegalnych gier hazardowych ujawnili i zabezpieczyli na terenie gminy Leśna policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej. Na trop nielegalnego biznesu policjanci wpadli wykonując czynności do innej sprawy. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej wykonując czynności służbowe do innej sprawy doprowadzili do ujawnienia automatów do gier hazardowych. Automaty zostały odnalezione w budynku mieszkalnym w pomieszczeniu do, którego dostęp do wnętrza lokalu miały “wybrane” osoby. Wnętrze do pomieszczenia było kamerowane.

O zaistaniałym fakcie, policjanci powiadomili funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Jeleniej Górze. Przeprowadzone przez celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here