Dzieci z Lwówka Śląskiego nie dostaną sprzętu komputerowego

12
1723

Laptopy, komputery stacjonarne, tablety, dostęp do internetu i niezbędne akcesoria – taki sprzęt dla uczniów mogą kupić samorządowcy w całym kraju.

 

Zdalne nauczanie

Jak wynika z opublikowanej we wrześniu najnowszej edycji badania NASK – Nastolatki 3.0 – w czasie pandemicznych ograniczeń stacjonarnego trybu nauki uczniowie brali udział w zdalnych lekcjach, przede wszystkim wykorzystując laptopy (66,6%) oraz smartfony (58,0%). Prawie co trzeci rodzic twierdzi, że w trakcie pandemii musiał kupić dodatkowy laptop (31,8%). 11,5% badanych rodziców jako najczęściej spotykany problem podczas nauki online wskazało brak odpowiedniego sprzętu (komputera/ laptopa/ tableta).

80 milionów na sprzęt komputerowy

Dlatego rząd wyszedł naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci i zaoferował, że przeznaczy dla samorządów 80 milionów złotych, by te mogły dla swoich mieszkańców zakupić nowy sprzęt. – Pomoc kierujemy do dzieci w wieku szkolnym, które potrzebują sprzętu komputerowego, by mieć równe szanse edukacyjne – tłumaczył Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji

Program jest finansowany z funduszy europejskich. Z pomocy skorzystają mieszkańcy 880 gmin, na terenie których działały PGR. Sprzęt ma trafić do około 20 tysięcy dzieci. Nabór do programu ruszył na początku października i potrwa do 5 listopada.

Sprzęt komputerowy dla dzieci z powiatu lwóweckiego

Jako pierwszy o przystąpieniu do programu i chęci zakupu nowego sprzętu dla dzieci poinformował burmistrz Gryfowa Śląskiego. Tuż za nim do składania przez mieszkańców prostych wniosków zachęcała burmistrz Lubomierz. Dwa dni temu, po naciskach ze strony jednego z mieszkańców o przystąpieniu do programu poinformował burmistrz Wlenia. Zakupem nowych komputerów, laptopów, tabletów, czy dostępu do internetu dla dzieci i młodzieży zainteresowany jest także burmistrz Mirska. Z terenu powiatu lwóweckiego tylko gmina Lwówek Śląski nie przystąpiła do programu.

Można dostać do 3,5 tysiąca złotych na sprzęt komputerowy dla dziecka

Lwówek Śląski

Tylko w dniu wczorajszym z redakcją Lwówecki.info skontaktowało się kilkoro mieszkańców Lwówka Śląskiego, z pytaniami o to, czy Gmina Lwówek Śląski też realizuje ten program, bo nigdzie nie ma nic na ten temat oraz o to, skąd można pobrać i gdzie składać wnioski.

Okazuje się, że mieszkańcy Lwówka Śląskiego nie mogą składać takich wniosków na darmowy sprzęt komputerowy dla dzieci w ramach tego programu. Gmina Lwówek Śląski nie przystąpiła do niego. Powód? Gmina kiedyś przystąpiła do programów zdalna szkoła, z których otrzymała łącznie 52 laptopy, które teraz uczniowie mogą … wypożyczyć.

12 KOMENTARZE

 1. Wszystko za darmo….”dej bo mam horom curke”. Jest 500+ na właśnie takie potrzeby, na ubrania, pomoce naukowe. Mało wam, wszystko tylko daj i daj? Bez przesady. Nie masz komputera? Masz możliwość zgłoszenia w szkole i wypożyczenia skoro tak jest napisane. Proste. Druga sprawa – najtańszy laptop to 1000-1500 zł. Jest to 3x 500+. Trzy miesiące. Odlicz po 250 zł miesięcznie z 500+ i w pół roku masz laptopa dla dzieciaka. Nie masz na komputer do nauki dla dzieciaka, ale czas na klepanie komentarzy pod artykułem i krzykach żeby DAĆ to już czas jest.

  Wstydźcie się ludzie.

 2. Czysta dyskryminacja dzieci z powodu lenistwa urzędniczego. Sprawa zostanie zgloszona wyżej. Skoro gmina taka bogata to niech tym dzieciom ktorym przyslugują komputery – zakupi ze srodków własnyc jak nie chcą wystąpić o Grant .

 3. To fundusze europejskie czy rząd dał?
  PGR- dawno rozwiązane i ludzie musieli sobie poradzić.
  Komputery to już raczej dla wnuków pracowników PGR.
  Ale jak wyborcy dostaną to będą wdzięczni i będą pamiętać że dostali ale trzeba pamiętać że nie ma nic za darmo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here