Lwówek Śląski: Trwa VI Zlot Motocyklowy

1
397

Już w piątek, 19 lipca 2019 roku na terenie ośrodka Czerwony Rak w Rakowicach Małych koło Lwówka Śląskiego pojawili się pierwsi uczestnicy Zlotu – Motocykliści, Motocyklistki i ich przepiękne motocykle.

Króluje czerń, nikiel i chrom, ale nie brakuje także kolorystyki, ostrych akcentów, które wyróżniają z tłumu. Harley-Davidson, Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki, BMW, ale spotkać można także poczciwe MZ-tki, czy Simsony i wiele, wiele innych ciekawych motocykli.

Piątek, pierwszy dzień Zlotu był początkiem dobrej zabawy, która potrwa tu przez cały weekend. Koncerty, zwiedzanie okolicy, kajaki, rowery wodne … to tylko niektóre z atrakcji, jakie do dyspozycji będą mieli zlotowicze.

Dziś (sobota) motocyklistów usłyszeli mieszkańcy miasta. Spora grupa motocyklistów uczestniczyła w mszy świętej, która punktualnie o godzinie 12 rozpoczęła się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP ulicami Lwówka Śląskiego. Mszy przewodniczył ksiądz Rajmund Górski, który już na wstępie powitał nowy Zarząd Stowarzyszenia i złożył na jego ręce serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowania do tego wydarzenia i życzył dalszych sukcesów. Po mszy ulicami miasta przejechała wielka parada.

Niektórych motocykle irytują, jednak większość jest nimi zachwycona. Mieszkańcy przychodzą obejrzeć motocykle i zrobić zdjęcia. Przejazd trwa zaledwie kilka minut i nie da się ukryć, iż dla wielu mieszkańców jest wspaniałą atrakcją. (zobacz program)

 

Integracja i promocja

Celem Zlotu jest integracja środowiska motocyklistów, ale także promocja Lwówka Śląskiego i powiatu lwóweckiego.

Na Zlot przybywają motocykliści niemal z całego Dolnego Śląska. Tu odpoczywają, zawierają nowe znajomości, ale także podróżują, zwiedzają okolicę i Lwówek Śląski staje się jednym z ich punktów wycieczkowych. Już po Zlocie przyjeżdżają tu z rodzinami, ze znajomymi, oprowadzają ich, pokazują ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki, dobre restauracje …

Organizatorem Zlotu jest niewielka grupka osób, członków Stowarzyszenia Motocyklistów Leopolis Bikers, ale jak się już niejednokrotnie przekonaliśmy na tym wydarzeniu zyskuje cała gmina, zyskuje cały powiat.

Impreza dla wszystkich

Warto dodać, iż impreza nie jest wydarzeniem zamkniętym i mimo, iż organizowana jest w pewnej odległości od miasta, to organizatorzy zachęcają mieszkańców do odwiedzenia Zlotu. Można posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć przepiękne motocykle, porozmawiać z ich właścicielami, poradzić się …

Leopolis Bikers charytatywnie

Lwóweccy motocykliści każdego roku włączają się w akcje charytatywne. Nie inaczej jest i teraz. W tym roku organizatorzy Zlotu zbierają nakrętki dla Hani oraz datki na rehabilitację Marcelka.

Na zdjęciu Hania Winter z mamą i Dariuszem Górnym

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here