Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

3
1151
fot.: Policja Lwówek Śląski

Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Kierowcy, pasażerowie i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla policjantów wystarczająco mocny argument, aby stale kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierowcy i surowo karać tych, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze.

 

W miniony piątek (08.03) w Gryfowie Śląskim na ul. Jeleniogórskiej policjanci z lwóweckiej drogówki zatrzymali kierowcę BMW. Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 38-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który pędził w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu do 40 km/h, z prędkością 109 km/h. Tym samym dopuszczalną prędkość przekroczył o 69 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego odpowie przed sądem.

W niedzielne (10.03) popołudnie na drodze wojewódzkiej numer 364 w miejscowości Ubocze funkcjonariusze kontrolujący m.in. prędkość poruszających pojazdów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, za kierownicą którego siedział 25-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna przekroczył prędkość o 59 km/h w terenie zabudowanym i również stracił prawo jazdy.

Policjanci apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Większość kierowców zatrzymanych do kontroli za przekroczenie prędkości swoje zachowanie tłumaczy: ciągłym pośpiechem, spóźnieniem, roztargnieniem czy nieuwagą. Pamiętajmy – to żadne wytłumaczenie, gdy dochodzi do tragedii. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here