Okradł kuriera. Żądał okupu za dostarczenie paczek

17
309
fot.: Policja Lwówek Śl.

Policjanci kryminalni przeprowadzili nietypowe działania związane z odzyskaniem paczek skradzionych od kuriera za które złodziej próbował uzyskać okup od zamawiających.

 

Z niecodzienną sytuacją spotkali się lwóweccy policjanci. Otóż do dyżurnego policji zgłosiła się mieszkanka powiatu lwóweckiego z informacją, iż odebrała telefon i w trakcie rozmowy mężczyzna zaproponował wykupienie paczki z rzeczami które zamawiała.

 

Jednocześnie na komendę policji zgłosił się kurier jednej z firm przewozowych zgłaszając kradzież trzech sztuk paczek z pojazdu dostawczego o wartości ponad 700 zł.

 

Policjanci przy ścisłej współpracy z pokrzywdzoną postanowili podjąć działania zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży. Policjantom wydziału kryminalnego udało się zatrzymać 29 letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego na gorącym uczynku próby odsprzedania skradzionych rzeczy. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem. Paczki zaś wróciły do prawowitych właścicieli bez pobierania okupu.

 

Zatrzymany przyznał się do kradzieży oraz wyjaśnił, iż chciał wykorzystać okazję, że na paczkach jest telefon zamawiających i w związku z tym próbował odsprzedać skradzione rzeczy.

 

-/asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śl./-

17 KOMENTARZE

  1. Jaką to trzeba mieć sieczkę we łbie i iloraz inteligencji na poziomie morskiego kamienia by wpaść na taki pomysł . Powinni opublikować twarz tego inteligenta :-D:-D:-D

  2. Debil ha ha co za czasy ludzie by chcieli mieć kasę nie pracując kombinują jak się da. Ale jakie on miał IQ że nie domyślił się że to się nie uda. Ach co za czasy.

  3. Ten debil okradal ludzi w bialy dzień proszę uważajcie na niego bo to złodziej bez zadnych zachamowan a nasza policja jest bezsilna bo zlodziej w naszym kraju ma większe prawa niż obywatel

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here