Dwa nowe markety w regionie

26
6729
zdjęcie poglądowe (fot. Lwówecki.info)

Wkrótce w regionie powstaną dwa nowe markety. Pełnomocnik jednej z sieci wystąpił już o pozwolenia na budowę.

 

Sieć niewielkich marketów chce podbić nasz powiat. Jej sklepy możemy znaleźć w Mirsku, Wleniu, Lubomierzu, czy Gryfowie Śląskim. Teraz czas na dalszą ekspansję. Właściciele „małego smoka” za cel obrali kolejne dwie lokalizacje w naszym powiecie i wystąpili do Starostwa o pozowanie na budowę.

Co ciekawe nie jest to sam Lwówek Śląski, w którym jest już kilka dużych marketów. Sieć, chce wybudować sklep kilka kilometrów przed miastem wychodząc naprzeciw mieszkańcom pobliskich wiosek a także podróżującym drogą wojewódzką kierowców. Market ma powstać w Brunowie niemal przy samym skrzyżowaniu drogi 297 do Bolesławca z drogą w kierunku Chmielna. To jak informuje Starostwo pozwolenie już zostało wydane.

Drugi market ma stanąć także przy drodze wojewódzkiej 297 zaledwie kilka kilometrów przed Lwówkiem Śląskim. Pełnomocnik firmy wystąpił do Starostwa z wnioskiem o pozwolenie na budowę sklepu w Pławnej Dolnej, tuż przy skrzyżowaniu drogi na Lubomierz. O tych planach i lokalizacji pisaliśmy już kilka lat temu. Sprawa nieco się ciągnęła, jednak teraz ruszyła procedura wydania pozwolenia. To powinno zostać wydane w najbliższych tygodniach, a może nawet dniach.

Kiedy powstanie market w Brunowie i Pławnej Dolnej?

Teoretycznie może udać się to jeszcze w tym roku. Jednak zależy to od inwestora.

26 KOMENTARZE

  1. Następne DINOzaury podobno obok krzyża w Rakowicach(naprzeciw sklepu odido, za przejazdem kolejowym) oraz w Płóczkach obok wulkanizacji. Takie słuchy chodzą. Ciekawe czy to się potwierdzi.

  2. W Pławnej w sklepie to najwięcej plotek można wysłuchać wchodzisz robisz zakupy a później tyłek obsmarowany, a właścicielka chodzi wiecznie jaķby miała muchy w nosie wiecznie nadąsana.

    • No jak to możliwe? Przecież to funfela wielkiego pana motocyklisty, antyklerykała i buntownika oraz jego małżonki. Niemożliwe, oni tacy porządni, dzieńdobry na klatce mówili 😉

  3. Plawnej to sanepid taki brud i urzad bo oszukujje na wadze i wystawia slolk niby dla kogos a reperujom budrzet wstyt na calom plawnom i powiat towar bierom dino i opylajom po cichu

  4. No to tez będzie można sobie popolitykowania w Pławnej na większej przestrzeni i zarobi obcy kapitał , same zyski i o tym już wiadomo od kilku lat, a to budowa wre ,,,,

  5. Zapraszam do prowadzenia własnego sklepu oraz własnej działalności, skoro to takie dochodowe. Polecam zaznajomić się z przepisami budowlanymi oraz ze słownikiem bo jak to czytam to mam ochotę wydłubać sobie oczy. Ludzie radzą sobie w życiu, a wieśniki nadal w łupinkach ze słomy i boli.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here