Piraci drogowi w rękach lwóweckich policjantów

3
1221

Jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach od lat jest nadmierna prędkość. Kierowcy jeżdżą zbyt szybko, a do utraty panowania nad pojazdem nie trzeba wiele. Wystarczy drobna nierówność na drodze aby stracić panowanie nad kierownicą. Nic zatem dziwnego, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest surowo karane, a wysokość mandatów za zbyt szybką jazdę zależy od tego, ile kilometrów na liczniku miał nieodpowiedzialny kierowca.

 

 

Policjanci przy niemal każdej okazji apelują o rozsądek na drodze. Te apele jednak nie do wszystkich trafiają, nie wszystkich przekonują.

Tylko w środę, 27 września, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali do kontroli kolejnych dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

– 35-latek został zatrzymany do kontroli w miejscowości Chmieleń, po godzinie 10:00. Jechał VW z prędkością 92 km/h, gdzie na tym odcinku drogi krajowej nr 30 obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. – wspomina sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

– W godzinach wieczornych policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, prowadzili pomiar prędkości na drodze wojewódzkiej nr 364. Do kontroli zatrzymali 20-letniego kierowcę citroena. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. – dodaje policjantka.

Obaj kierowcy otrzymali surowe mandaty i na najbliższe 3 miesiące stracili prawo jazdy.


3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here