Drzewo spadło na kaplicę. Na miejscu pracują strażacy

4
3275
zdjęcia: Robert Liszka

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków od kilkunastu godzin nad regionem mocno wieje wiatr. Strażacy walczą z powalonymi drzewami. Jedno z nich uszkodziło neogotycką kaplicę.

 

Na początku XX wieku, w lubomierskim lesie powstały stacje drogi krzyżowej. Czternaście stacji przedstawiających mękę i śmierć Chrystusa. W pobliżu czternastej stacji “Złożenie Pana Jezusa do grobu” wzniesiona została neogotycka kaplica p.w. Świętej Trójcy zwana także „Leśną kaplicą”. W 2010 roku kapliczki drogi krzyżowej przeszły modernizację. Niestety dziś silny podmuch wiatru przewrócił drzewo uszkadzając Leśną kaplicę.

zdjęcia: Robert Liszka

Na miejscu działania prowadzą strażacy z JRG w Lwówku Śląskim oraz OSP Chmieleń.

Tak strażacy z Lwówka Śląskiego, jak i jednostek OSP w naszym powiecie od wczorajszego wieczora mają pełne ręce pracy. Tylko w ciągu ostatnich trzech godzin aż osiem razy wzywano na pomoc strażaków.

Synoptycy nadal przewidują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, okresami w porywach do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h, z południa. Ten ma ustać dopiero jutro wieczorem!

4 KOMENTARZE

  1. a powiedzcie mi panowie strażacy sa jakies wytyczne czy przepisy ze w niedziele o 7 rano macie testowac swojej sygnaly dziewkowe? nie mozna tego robić jak juz wszyscy sie obudzą?

    • Cisza nocna kończy się o 6 rano. Sygnały są po to, by służby miały ułatwiony dojazd. Gdy Tobie stanie się tragedia, też będziesz płakał, że hałasują???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here