Wyciętych zostanie 155 drzew

6
360
zdjęcie poglądowe

Jeszcze w tym roku z pobocza drogi wojewódzkiej 297 Lwówek Śląski – Pasiecznik ma zniknąć 155 drzew.

O rozpoczętej w tej sprawie procedurze informowaliśmy w ubiegłym roku. „Przy drodze na terenie gminy Lwówek Śląski oznakowanych zostało – 55 szt. drzew, natomiast na terenie gminy Lubomierz aż 155 szt. drzew”. Dziś sprawa jest już przesądzona.

W pasie drogi wojewódzkiej nr 297 na odcinku Lwówek Śląski – Pasiecznik (DK30) planowane jest usunięcie 155 drzew, na wycinkę których DSDiK we Wrocławiu uzyskała zezwolenia od Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz od Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz. – informuje Leszek Loch Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu

Realizacja wycinki drzew planowana jest w terminie do dnia końca bieżącego roku natomiast frezowanie pni drzew ma potrwać do maja 2020 r.

Wycinka drzew podyktowana jest ich lokalizacją przy krawędzi jezdni i złym stanem zdrowotnym, objawiającym się znacznym posuszem w koronach i uszkodzeniami pni (ubytki wgłębne, wypróchnienia, martwice), często spowodowanymi kolizjami z pojazdami. – tłumaczy Leszek Loch Dyrektor DSDiK we Wrocławiu.

6 KOMENTARZE

  1. Strasznie głupie to wycinanie. Jedna z ładniejszych części Polski a nie potrafi tego docenić. Ciągle tylko tu kogoś zarzyna, gwałci, morduje albo sam się unicestwia z głupoty jeżdżąc po pijanemu lub za szybko. Teraz wytnijcie drzewa, to dopiero będą mogli zaszaleć ci wszyscy idioci.

    • Ta droga jest za wąska na swoją klasę i dzisiejsze czasy. Dawny FSO Polonez czy Fiat 125p były węższe niż dzisiejszy VW Polo.

      A jeśli chodzi o widoki na drogach pogórza to warto spojrzeć jak robią to Czesi. Skrajnie jezdni czyste a drzewa zasłaniające widoki usunięte. U nas zupełnie odwrotnie. Drzewa o przerośniętym pokroju a między nimi w sezonie 2-3 busz. Z drogi nic z tego pięknego krajobrazu nie widać.

  2. To, że ludzie łamią przepisy i zachowują się nieodpowiedzialnie to nie wina drzew (pochłaniają zanieczyszczenia a w zamian dają nam tlen, oferują rowerzystom cień szczególnie w coraz gorętsze lata. W ciągu roku przez drzewa ginie mniej ludzi niż przez jeden dzień w wypadkach z winy kierowców (ludzie łamią przepisy i zachowują się nieodpowiedzialnie to nie wina drzew.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here