Mieszkająca w Mirsku rodzina z dziećmi, która zajmuje zawilgocony i zagrzybiony lokal komunalny, od lat wnioskuje do burmistrza z prośbą o przyznanie nowego lokum. Mówią, że przez to mieszkanie wszyscy poważnie chorują. Burmistrz odpowiada, że składa rodzinie propozycje mieszkaniowe, jednak te jak dotychczas ich nie satysfakcjonują. Dlaczego?

Rodzina Państwa Hercyk od niespełna 3 lat mieszka w lokalu komunalnym przy ul. Betleja w Mirsku. Pani Joanna i Pan Jarosław mają czwórkę dzieci, niestety jak sami mówią, jedno dziecko zostało im odebrane z powodu fatalnych warunków mieszkaniowych.

Kiedy wprowadzali się do tego lokalu wyglądał on przyzwoicie, ściany były wybielone, nie widać było wilgoci i grzyba, jednak już po zamieszkaniu spod farby zaczęła wychodzić pleśń. Sytuacja z dnia na dzień się pogarsza mieszkanie jest zagrzybione i zawilgocone. Pleśń przeniosła się na meble, zawilgocona jest odzież w szafach, a w pomieszczeniu wyczuwalny jest specyficzny zapach. Stan techniczny ma z pewnością duży wpływ na zdrowie (częste choroby) i samopoczucie rodziny z dziećmi.

Państwo Hercyk mają ogromny żal do burmistrza, że dał im tak zaniedbane mieszkanie, ukrywając jednocześnie wszystkie jego wady. Burmistrz Mirska przyznaje, iż wiedział, że mieszkanie jest zawilgocone, jednocześnie mówi, że informował o tym rodzinę. Pan Andrzej Jasiński dodaje także, że zgodnie ze standardami mieszkanie w chwili przejęcia mieszkanie musiało być pomalowane.

Budynek, w którym znajduje się będące mieniem komunalnym mieszkanie Państwa Hercyk z zewnątrz wygląda równie nieciekawie. Odpadające tynki z daleka rzucają się w oczy. Sporym problemem lokalu jest jedna ze ścian, której znaczna część znajduje się poniżej gruntu. Przylegająca do budynku ziemia, brak izolacji z pewnością przyczyniają się w znacznym stopniu do obecnego stanu mieszkania. Pan Jarosław i Pani Joanna od lat zabiegają o nowy lokal, w którym dzieci mogłyby się zdrowo wychowywać.

Burmistrz Jasiński tłumaczy, iż w ostatnim czasie proponował rodzinie dwa mieszkania: jedno na ul. Mickiewicza w Mirsku drugie w Giebułtowie. Jednak rodzina propozycji nie przyjęła, sami zainteresowani podkreślają, że lokale były bardzo małe i w złym stanie technicznym, a nie stać ich na przeprowadzanie kapitalnych remontów.

 

Pani Joanna ze łzami w oczach prosi o pomoc i pochylenie się nad ich trudną sytuacją. Burmistrz odpowiada, że dzieli tym, co ma.

Obecnie rodzina stanęła przed kolejną trudną decyzją – propozycją burmistrza przyjęcia mieszkania na ul. Partyzantów. Lokal ten, tak samo jak poprzednie, wymaga remontu.

Rozmawiając z rodziną i burmistrzem trudno nie odnieść wrażenia, iż szwankuje komunikacja międzyludzka. Pan Jarosław Hercyk mówi, że burmistrz kazał mu iść do zakładu komunalnego i rozmawiać z dyrektorem w sprawie mieszkania na Partyzantów – doprowadzenia go do stanu używalności, podkreślając, iż tam został wyśmiany. Burmistrz ma odmienne zdanie w tej sprawie i mówi, że jeżeli rodzina się zdecyduje na to mieszkanie, to sam zleci remont lokalu.

Kolejnym problemem Mirska jest stan techniczny lokali komunalnych – mienia gminnego. W rozmowie z nami Burmistrz Andrzej Jasiński przyznaje, że jeżeli rodzina opuści lokal na Betleja, to jednym z pierwszych pomysłów jest wystawienie go na sprzedaż, dodając przy tym, że prywatni właściciele niejednokrotnie udowodnili, iż potrafią zadbać o mieszkanie. Wnioskować z tego można, że gminie takie rzeczy się nie udają, a stan lokalu na Betleja jest tutaj dobitnym przykładem. Zaniedbane mieszkanie będzie miało zdecydowanie mniejszą wartość, niż lokal bez grzyba i wilgoci. Jednak władzom gminy, które znają sytuację tego mieszkania najwyraźniej nie zależało na likwidacji problemu. Trudno tu winić tylko burmistrza, bo odpowiedzialność za mienie gminne spada w równym stopniu na zakład komunalny i na radnych.

Państwo Hercyk pukali już wszędzie m.in. do Sanepidu, który ich skargę przekazał do rozpatrzenia burmistrzowi Mirska, przypominając jednocześnie, iż: „zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (Dz.U. z 2003 roku nr 207, poz. 2016 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2015 roku, poz. 250) – właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany do utrzymania go w należytym stanie technicznym oraz przeprowadzania okresowych kontroli stanu technicznego budynku i instalacji, ponadto zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2013 roku, poz. 947) właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobieżenia zakażeniom i chorobom zakaźnym.

Pani Joanna mówi, że najważniejsze dla niej jest dobro i zdrowie dzieci, że robi to wszystko dla nich, żeby miały godne warunki do rozwoju. Niestety, od lat zderza się z murem.

W podobnej sytuacji jak Państwo Hercyk jest zdecydowanie więcej rodzin w Mirsku. Od kilku dni zgłaszają się do nas kolejne osoby, które mówią, piszą o fatalnym stanie lokali komunalnych i obojętności władz. “Żyjemy w klitkach bez perspektyw, tynki na korytarzu i dach jest w opłakanym stanie, ZGKiM w jakichkolwiek remontach nie pomaga” – pisze jedna z czytelniczek.

Czy wśród władz, urzędników, radnych w Mirsku znajdzie się ktoś życzliwy i postara się im pomóc Pani Joannie i jej rodzinie, postara się pomóc dzieciom?

Wkrótce ciąg dalszy

Koniecznie obejrzyj materiał wideo

166 KOMENTARZE

  • Ja rozumiem , że mają ciężkie warunki mieszkaniowe i dzieci chorują ale cóż każde dobre mieszkanie można zgnoić nie wietrząc go. Od niepamiętnych czasów Ci państwo nie mają otwartych okien aby wpuścić życiodajny tlen. Piszę to z całą odpowiedzialnością gdyż codziennie mijam ten dom i NIC okna zawsze zamknięte.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Drogi Kolego/Koleżanko (plebsie) zwracam się z prośbą o nie komętowanie tej sprawy iż jestem córką tych Państwa i nie pozwolę o ich obrażanie a jak pan/pani lubi sobie wypić pod “DANKĄ” To proszę zachować to dla siebie nie znając sytuacji mojej rodziny dziękuje uprzejmie

    • Magda cały Mirsk zna wasza sytuację rodzinną. 500+, pijaństwo w domu(nie mówię o rodzicach tylko o osobach które do was przychodzą) imprezy, Joanna hercyk siedzi cały czas w Lotto i drapie full zdrapek (a to kosztuje) wziąć się do roboty i tyle!! Zapieprzac na mieszkanie i na remonty a nie biegać do burmistrza. Patologia w domu, zabiorą jedno dziecko to zrobią sobie drugie

 1. Komedia, ciągle rece wyciągają , do roboty by sie wzięli i sami zapracowali na lepszą przyszłość swoich dzieci. A lwowecki.info niech najpierw sam sprawdzi tych ludzi bo szkoda czasu na wypisywanie bzdur ,sa wazniejsze sprawy.

 2. W Mirsku od małego mieszkałam z dwójką rodzeństwa i mamą w jednym pokoju z kuchnią i toaletą m korytarzu. Elewacja równie straszna jak u Państwa H. Mieszkanie również zawilgocone. Jakoś nigdy nie było problemu z opieką spoleczna, nikt nikomu nie chciał dzieci zabierać i nikt nie prosił o zmianę mieszkania. W Mirsku jest bardzo wiele rodzin, które mieszkają w podobnych warunkach i nikt nie pisze o tym w mediach.

 3. Opieka społeczna da. Gmina mieszkanie wyremontuje. Parodia!!!!!!!!! Za robotę niech się w końcu konkretną wezmą. Kredyt w banku i jest mieszkanie, jakie się marzy. Tylko po co, skoro całe życie się dostaje od państwa. Masakra.

 4. Ciągle czegoś potrzebują i rączki po zapomogi wyciągają. Ale do pracy to jedno z drugim się nie weźmie. Zdewastowali już kolejne mieszkanie. Chciałoby się leżeć i nic nie robić w komunalnym mieszkanku opłacanym przez OPS, najlepiej 100 mkw. Może jeszcze pokojówkę zatrudnić z pieniędzy Gminy.

 5. Ludzie, nie ma czegoś takiego jak OPIEKA społeczna. Jest POMOC SPOŁECZNA. I nie, OPS Nie da. I nie, OPS nie zabiera dzieci za warunki mieszkaniowe. OPS w ogóle nie zabiera dzieci – takie postanowienie wydaje sąd. Niech się przyzna rodzina jaka jest naprawdę, a nie kłamie w mediach!!!!!

 6. Jak ktoś nie zna tej rodziny to niech nie komentuje. Do pracy nie mogą iść bo ten pan jest chory, a tą pani musi dzieci wychowywać. … A jak ktoś jest taki mądry to może ktoś jest chętny na zamianę mieszkania chociaż na tydzień żeby zobaczyć jak to jest mieszkać w takich warunkach … to jeszcze nie koniec, dużo jest ludzi którzy są za tą rodzinną i innymi którzy mieszkają w takich warunkach. A pan redaktor zapoznał się dobrze z tą rodzina i sytuacja jaką mają. … wszyscy mądrzy bo może w normalnych warunkach mieszkacie …

   • A jeżeli akurat temu Panu stanie się coś w trakcie pilnowania dzieci?. To co wtedy ?. Kto mu pomoże małe dzieci które nie będą siedziały co się dzieje ??? Parodia ! Nie znacie sytuacji rodziny A piszecie takie bzdury że wymiotować się chce !

   • Owszem,wyremontowała Pani i dbała .Wilgoć jednak była dalej …stąd też ten ogródek i ciągle przebywanie (kiedy już tylko było można)na świeżym powietrzu…

  • Kada odpowiedzialna osoba myśli ,że w życiu trzeba na wszystko zapracować,Tylko w trudnych momentach należy się pomoc ,a nie zawsze.Nie można mówić ,że mam dzieci ,bo człowiek ma rozum by myśleć co się robi .Bo mi się należy ,bo ja chora Głupiego tłumaczenie.

 7. Gmina powinna dawać mieszkania w standardzie, nie powinny być to luksusy, ale warunki godne życie, a nie ruiny które wyglądają jak szopy albo i gorzej… kto to widział żeby 5 osobowa rodzina miała 25m mieszkanie . A rodzina 4 osoba która nie starała się o mieszkanie nagle dostała nowe mieszkanie z gminy 60metrowe..?. To chyba coś tu nie hallo

 8. Przestańcie gadać takie bzdury kiedyś nie było tego co teraz jest ile można wytrzymać człowiek chce mieszkanie to wiecznie na przetargi idą to nie na tym żeczy polega chyba macie dobrze z burmistrzem hihi skoro tak bronić a my wiemy ze juz jest ponad 100 osób które chcą stanąć przed kamerami przeciwko burmistrzowi nie wkoncu sam odejdzie a nie tylko daje mieszkania po za listami i tym.którzy popłaca masakra na tym.mirsku patologia nic więcej to alkoholicy lepiej mają niż ta rodzina z dziecmi

 9. W tym wszystkim najsmutniejsza jest nieporadność tych ludzi. Rozumiem, że ciężko mieszkać w lokalu, gdzie jest grzyb i pleśń. Rozumiem, że mieszkanie tam wiąże się z chorobami, bo taki jest wpływ wilgoci na zdrowie. Ale mieli propozycje mieszkania w lepszych, zdrowych warunkach (mówię o Giebułtowie). To nie chcieli, bo sklep jest za daleko i dzieci będą musiały autobusem dojeżdżać. Więc jednak wygoda wygrywa ze zdrowiem.
  Duzo ludzi mieszka dalej niż 300 metrów od sklepu; dużo ludzi ma szkołę oddaloną o kilka-kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania, przy czym również nie są mobilni (nie mają samochodu). I radzą sobie. Żyją, są zdrowi. Mieszkanie poza miastem nie wiąże się z wyższymi cenami, wiele produktów spożywczych mogą nabywać bezpośrednio u rolników. A stan ich płuc nawet wymaga, aby zmienić otoczenie na zdrowsze, czyli bardziej wiejskie powietrze. Jeśli ktoś faktycznie kieruje się tylko zdrowiem, nie patrzy na wygodę. A tu, wiadomo. Znajomi, sklepy w zasięgu ręki, blisko urząd gminy, itp.

 10. do Mieszkanka ta Pani nie może do pracy iść bo dzieci wychowuje żenada sama mam dzieci i jakoś pracować mogę. Mieszkania i remontu też mi nikt za darmo nie dał. Porażka jakaś takie zachowanie. Najlepiej nic nie robić i mieć wielkie wymagania. A lwówecki w żenujący sposób próbuje Pana burmistrza oczerniac zresztą nie pierwszy już raz

  • a ma Pani chore dzieci tak jak panstwo Hercyk ? ze musza z synem po kilnikach jezdzic do Polanicy ? z corka po szpitalach i specjalistach jezdzic bo ma problemy z watroba i wiele innych chorob ?? Jak Pani by miala tak chore dzieci jak ta rodzinna to na pewno by Pani nie pracowala bo wiekszosc czasu by pani musiala spedzac w szpitalach albo po lekarzach ..

 11. pamiętacie program Pani Jaworowicz?Była tam w roli głównej rodzina pani H.mieszkali wtedy nad apteką “SŁONECZKO”a mieszkanie pożal się Boże.Po interwencji Pani Jaworowicz otrzymali właśnie to mieszkanie i co z nim zrobili??Tylko że gmina właśnie takim niszczycielom daje nowe mieszkania a nie nakazu na wyremontowanie.Ja nie w takim mieszkaniu kiedy mieszkałam,ale malowaliśmy dwa – trzy razy do roku i nie farbą którą sie zmywa tylko wapnem bo wapno wysusza i jest zdrowsze dla dzieci niż farba ktora jest jak olejna co nie przepuszcza powietrza i sciany nie mają jak oddychać

 12. … Pan jest chory? a Pani wychowuje dzieci? (zapewne z 500+) oboje nie pracują, bo po co… lepiej brać za darmo a nie się przemeczac, co za roszczeniowe społeczeństwo!

  • Nie jedna osoba wola by byc zdrowa i pracowac, tylko nie ktorzy po prostu nie moga czy tak trudno to zrozumiec ? ze ludzie sa chorzy ??? i dzieci chore ??? i ze rodzice chca dobrze dla dzieci ??? !!! Jejku nie tu wiekszasc ludzi zyje z 500+, i co z tego ? to jakies przestepstwo ??? Ludzia trzeba pomoc smoro sami nie umieja sobie poradzic a nie oczerniac i pokazywac jakim sie jest obojtnym na ludzka krzywde… Pani Hercyk z pewnoscia moze panstwa zaprosic do mieszkania i sie zamienic, chociaz na pare dni… jestem pewny ze wszyscy ci ktorzy tu pisza takie komentarze po jednego dni by nie wytrzymali w tym mieszkaniu i to jeszcze z dziecmi, bo kazdy rodzic chce dobrze dla swojego dziecka … i bardzo dobrze ze sie znalazl redaktor ktory moze pomoc tej rodzinie bo oni pomocy potrzebuja tak jak nie jedna rodzi a w mirsku i nie tylko … to zle ze ktos chce pomoc ? moze zazdrosc przez to wszystko przemawia … hahahah

  • Dostać za darmo to Pan szanowny z (PLEBSU) może dostać w miskę za takie chamskie oszczerstwa Epilepsja to nie grypa nie da rady jej wyleczyć za pierwszym razem a nawet i wogóle więc nie pozwolę obrażać tych Państwa w tak haniebny sposób…

 13. każdy musi sobie sam kupić lokal albo wynająć, później wyremontować i opłacać rachunki. Nikt nie pyta skąd ma, czy chory, czy daje radę. Tak wiele osób żyje, zakasa rękawy, zaciska zęby i do przodu.

 14. W giebultowie to piękne mieszkanie i w miarę duże no, ale po co wziąć takie jak możnaprzez telewizje wziąć lepsze juz jedno zniszczyła ,teraz następne ileż można. Jak tak to każdy niech robi.

  • No tak 4 dzieci mieszkanie małe brak dojazdu do szkoły do lekarza czego chcieć więcej ludzie komętujący to negatywnie to PLEBS wyjaśniając dla bezrozumnych (ludzie najniższej sfery w społeczeństwie) nie wiedzą co to ból widzieć swoją rodzinie w opłakanym stanie ci co mają gdzie siedzieć na du… Niech więdzą bo kiedyś mogą wszystko stracić ja osobiście widziałam mieszkanie w Giebółtowie i nie jest Bajeczne wiem Łapówki istnieją Burmistrz je zapewne pobiera ale no cóż kadencja Burmistrza się zniedług zakończy z pewnością bo ludzie już psychicznie nie wytrzymują z takim tyranem rzecz ujmując nazwać inaczej się tego nie da wszelkie uwagi i komętarze proszę kierować do mnie dziękuje

 15. W giebultowie to piękne mieszkanie i w miarę duże no, ale po co wziąć takie jak możnaprzez telewizje wziąć lepsze juz jedno zniszczyła ,teraz następne ileż można. Jak tak to każdy niech robi.

 16. Państwo H, niby tacy biedni, nie poradni a do telewizji to potrafią się odezwać… Ludzie wstydu nie mają, do pracy można iść, zarobic i kupić mieszkanie, Albo wyremontować obecne, no ale po co? Najlepiej ręce wyciągnąć po następne… Skąd wilgoć? A może stąd że mieszkanie nie wietrzone? Rodzina jest znana w całej okolicy, sama pani Joanna chodziła po mieście i mówiła że zaproponowali jej mieszkanie w giebultowie, ale odmówiła bo coś jej tam nie pasowało. Jeśli tu też jest źle to maga spadkową nieruchomość w Gierczynie, niech tam się wyprowadza, więcej pomieszczeń, ogród.
  Najlepiej zadać, a od siebie nic nie dać.
  Może ja też zrezygnuje z pracy i pujde do gminy żeby mi mieszkanie przyznali, bo pracować mi się nie chce, muszę rozważyć taka opcje… Nie dziwię się że burmistrz nie chce przyznać kolejnego lokalu, bo ile można, dać takim palca to złapią całą rękę, zawsze mało, gozej jak świnie – bo świnia ja się naje to odejdzie od koryta, a tutaj niestety…

 17. Ten burmistrz to jest jedna wielka porażka…. !!!! Lepiej się przyjrzeć temu co on robi … lepiej sprzedać mieszkanie zamiast komuś dac kto by może to zrobił porządnie! Albo ludziom z poza listy mieszkania daje A inni czekają po kilka lata… albo jak mu cis nie pasuje to skreśla z listy… śmiech warte, tzn on ten niby pożal się Boże burmistrz jest śmiechu warty !!!. Precz z nim !

 18. Jestem mieszkanka sąsiedniej gminy i u nas Wójt w ogóle nie ma.zadnych mieszkań. Ta sprawę warto poruszyć. Była sytuacja ze nawet jak jednej z rodzin spalił się dom Gmina nie dysponowała lokalem zastępczym. Mieszkali trochę w Świetlicy trochę kątem u rodziny. Prawda jest taka że Gminy najczęściej wola wysprzedac mieszkania. Tylko najgorsze w tym wszystkim jest to że gdy będzie potrzeba zapewnienia lokalu wtedy Wójtowie/Burmistrzowie rozkładają ręce.

 19. https://youtu.be/ISQ7seVy_HY chętnie wezmę za darmo te mieszkanie 🙂 a po drugie co drugi dom ma taka elewacje w Mirsku! Naprawdę jak wiele osób radzę obserwować ta rodzine. Ten pan wiecznie pod wpływem promili. A dzieci mogą mieć płuca zniszczone bo pani w ciąży tez dobrze kurzyła. Szkoda dzieci bo jak wezmą przykład z rodziców to tragedia.

 20. “Nawet 3-pokojowe może być, nie musi być hotel”. 🙂 Dobre, może niech ta pani idzie do pracy i zarobi jak normalni ludzie robią, a nie żerują na opiece i tylko dodatki potrafi dbać. A ryzyko choroby płuc u całej rodziny zniknie, jak oboje przestaną palić papierosy.

  • Palenie papierosów nie ma nic do żeczy wilgoć grzyb to jest cały problem gdyby nie to mieszkanie było by zdatnego do użytku a bzdur nie musi Pan pisać iż nie dam poniżać swojej rodziny proszę przyjść zobaczyć warunki mieszkaniowe zapraszam ale po upływie godziny czasu nie wytrzymał by tam pan czemu nie anonim dobra myśl ale lepiej jest się ujawnić może się spotkamy i porozmawiamy….

   • Do żeczy moze nie ale do rzeczy na pewno dziecko drogie, nie ponizaj sie juz lepiej. Powiedz rodzicom, zeby rzucili palenie i picie to i kasa sie znajdzie i zdrowie wszystkich na tym wiele zyska. Samo palenie w ciazy wielokrotnie zwieksza ryzyko wielu chorob u dzieci, wiec moze podziekuj mamie a nie obwiniaj Burmistrza. A zeby sie wypowiadac na pewne tematy to musisz jeszcze pozyc pare ladnych lat i wieeele sie nauczyc. Ludzie sa w naprawde trudnych sytuacjach i nie ponizaja sie tak jak Twoi rodzice. Pozdrawiam.

    • Zgadzam się w 100%. Za robotę się wziąć. Jak można tak zdewastowac mieszkanie? Tyle kasy co miesiąc dostają to i remont bez problemu można zrobić. No i ta faja w gębie w zaawansowanej cizy. Wstyd. Patologia.

 21. Żenujące to jest. Pani Hercyk wraz z mężem powinni się wziąć w garść i ruszyć dupy żeby poprawić jakość życia swoich dzieci skoro na tym tak bardzo im zależy. Jak wiele jest osób które zmagają się z chorobami a pracować muszą bo nikt im do garnka nie wsadzi? Mieszkanie w Giebultowie jak na warunki komunalne jest bardzo dobre, ale oni chyba liczą że burmistrz im nowy dom postawi, i to pod warunkiem że będzie blisko szkoły, sklepów i Bóg wie czego jeszcze Pani Hercyk sobie zapragnie. Żenada i chamstwo wiecznie wyciągać po coś rękę zamiast ruszyć się z miejsca i ogarnąć swoje życie. Ale w sumie po co ? Można tylko żądać, a jak coś pójdzie nie po nosku to kręcić z tego aferę, bo przecież mi się należy! Ludzie żerujący na społeczeństwie i tyle. A Ty tyraj bracie dalej, żebyś miał na wkład w kredyt. Znam tą rodzinę i szczerze nie pozdrawiam.

  • Żenujący to Pana Pani ryj jak to pisze zapraszam do tej rodziny aby obejrzeć warunki mieszkalne proszę tam pobyć cały dzień Papierosy nie mają tu wogóle znaczenia a do roboty niech się zabiorą ludzie z ulicy ci co piją i nic innego nie robią łatwo obrobić komuś dupe za plecami jako anonim TO JEST MOJA RODZINA NIE WSTYDZĘ SIĘ JEJ STAJE W JEJ OBRANIE NIE POZWALAJ JEJ OBRAŻAĆ I JESTEM Z NICH DUMNA ŻE POTRAFIĄ PRÓBUJĄ ROZWIĄZYWAĆ SWOJE I NASZE PROBLEMY I NIE BOJĄ SIĘ TEGO ZGŁASZAĆ JAK INNI….

  • Ciekawa sprawa to już nie taki anonim proszę się ujawnić i powiedzieć mojej rodzinie i mi prosto w twarz to co Pan/Pani napisał/napisała to pogadamy w inny sposób…..

   • Dziecko czytając Twoje komentarze włos się na głowie jeży. Sama wystawiasz laurkę rodzicom. Rzeczywiście bardzo się natrudzili nad wychowywaniem potomstwa.
    Zdaję sobie jednak sprawę jakie jest to przykre dla dzieci czytać niepochlebne opinie o swoich rodzicach. Myślę, że rodzice powinni byli się zastanowić na jakie doświadczenia narażają swoje dzieci.

    • Ale Magda chociaż się przedstawiła kom jest i nie ukrywa tego jak wszyscy którzy mają coś do tej rodziny. Proszę się przedstawić i wtedy pisać tak głupie komentarze

 22. Ludzie w nic nie wiece jak tam jest ciekawe co wy byście zrobili na ich miejscu postawcie cie na ich miejscu to nie jest tak Łatwo że chop ciup i juz mają nowe mieszkanie to nie jest tak Łatwo i wy jesteście w tym momencie teraz w błędzie zastanówcie się co wy wogóle piszecie ☺

 23. Ludzie co wy piszecie wy nic wiecie w jakiej oni są sytuacji ciekaw co wy byście na ich miejscu oni nie żerują i nie piście głópt bo tak nie jest sprawą i oni potrzebuje pomocy i ich długo znam wiec wiem co się stało i w jakich warunkach mieszkają i się zastanówcie co wy piszecie znacie ich ze tak piszecie wokół postacie się na ich miejscu i jak byścieków ich znali tak dobrze jak ja to byście zmienili zdanie pozdrawiam i współczuję tej rodzinie

 24. Wszyscy mądrzy tylko pisać… Czego nikt nie pójdzie i nie zobaczy jak jest u tej rodzinny ? Piszecie tylko na tą rodzinę co ktoś wam powie i że znacie z widzenia ??? Proszę iść, poznać tą rodzinę i zobaczyć jak żyją to wtedy możecie się wypowiadać… jak można oceniać rodzinę czy w ogóle kogoś znając ja tylko z widzenia albo z opowiadan innych ludzi ????? Może ktoś się odważy i pójdzie porozmawiać z rodzina i zobaczyć jak jest u nich, jak nie to nie poście tu zbędnych komentarzy ! Każdy ma prawo pisać do tv do lwowecki info itd . Zazdroscicie ? To też piszcie ? Aaa nie no zapomniałem, nikt z Was nie napiszę bo wstyd przed kamerą się pokazać? Bo już się nie jest anonimowym ? A tu komentarze można pisać anonimowe i jezdzic po ludziach !!!

  • A powiem Xxx że ludzią potrzebującym pomocy się jej udziela a nie patrzy w tym mieszkaniu zmarł Pan który chorował na zapalenie płuc był chodził do Pana A.J lecz nic to nie dało człowiek nie wytrzymał i się powiesił…

 25. Szanowni państwo ten goście nie ma pojęcia o niczym dał im jakieś mieszkanie zakryte cementem i pomalowane to farbą on myślał że to nie wyjdzie na jaw ze co ze da im te mieszkanie i to cie nie wyda co on zrobił niech on się zastanowi co on robi ona zamiast pomóc to.jeszcze gożej zrobił ja tych państwa znam bardzo długo i wie jak mają sytuacje tylko ciekawe co on by zrobi jak by tam miał zamiast pomóc to on gada jakieś bzdury i on oferował te mieszkanie ze jest w dobrym bardzo stanie a co cie okazał ze wszystko to kłamstwo co to za burmistrz który nawę nie potrafi pomóc tylko daje mieszkanie z pierwszego mieszkania do drugiego mieszkanie i to bardziej gorszego on nawet nie potrafi mówić tylko Brnie w klamstwach i teraz dzieci chorują i Matka i Ojciec maj zapalenie płóc co to za burmistrz do dupy taki burmistrz a nie zamiast pomóc to gorzej robi i naprawę popieram ta rodzinę ze się nie podają i idą dale

 26. Szanowni Państwo znam tą rodzinę bardzo dobrze wręcz od urodzenia znam ich sytuację nie od dziś pisząc takie oszczerstwa na temat tych ludzi to wstyd i chańba tym co napisali takie żeczy. Jakże też śmiem twierdzić iż Pan Burmistrz Andrzej Jasiński mataczy w wielu sprawach te mieszkania które oferował tej rodzinie widziałam i nie są one w stanie zdatnym do użytkowania ponieważ trzeba w nich przeprowadzić dużo remontu . Oferowane mieszkanie w Giebółtowie mimo stanu zdatnego do użytku było za małe na tak liczną rodzinę nie wspominając o dojazdach do lekarza w razie potrzeby czy zapewnienia transportu dla Małego przedszkolaka i Córki dojeżdżającej do szkoły we Lwówku Śląskim nie wspominając o chorobach z którymi zmagają się na codzień . Pan Jarosław Hercyk wraz z dziećmi i żoną kilkukrotnie leżał w szpitalu nie spowodu grypy aczkolwiek z powodu zapalenia płuc. Śmiem twierdzić iż ten Burmistrz niedługo zakończy swoją kadencję z powodu braku szacunku dla ludzi potrzebujących pomocy . Kierując komentarze na ten temat proszę o szczególne zastanowienie się nad tym co piszecie. Z poważaniem Magdalena

 27. Co ten burmistrz wogóle wygaduje a wy ludzie wierzycie mu ją ta rodzinę znam długo i rodzina H oraz z dziećmi chorują pani H i pan H mają zapalenie płóc co to za burmistrz który nawet pomóc. Nie che ale jest i popieram rodzinę ze.się nie podaj i idą dale ☺☺☺

 28. Co wy wogóle ludzie piszecie nie wiecie jak jest ich sytuacja ani jaki jest burmistrz wiem jak jest ta rodzina bo ich znam długo i ich rdzoce oraz dzieci choruje ciągu

 29. Mieszkaniec
  Ta rodzina jest tak wiarygodna jak to, że zabrali jej dziecko przez złe warunki lokalowe ( dla pozostałych dzieci warunki lokalowe nie przeszkadzają) niech prawdę powiedzą jak była przyczyna tak drastycznej decyzji Sądu.
  P. Hercyk jakby dostali od gminy nowe mieszkanie to po dwóch latach lokal nadawałby się do generalnego remontu. tak jak inne mieszkania, w których zamieszkiwali.
  Tych wszystkich co ich tak bronią życzę tylko aby byli ich najbliższymi sąsiadami przez kilka miesięcy.
  Pan Hercyk ma dom w Gierczynie po rodzicach to niech się tam przeprowadzi, będzie maił lepsze warunki.

 30. Panie Burmistrzu kiedy gruzy uprzątnięcie po zpl ?to skandal żeby zniszczyć taki budynek dużo metali tam było a gruzy leżą !!!!!! Myśle ze dobrze na tym ktoś zarobił

   • Tak, pracuje się dziać na stołku i nie jeden przekręt pewnie robić?. Bo jak to jest możliwe że ludzie co nie było na liście mieszkania dostają? A potrzebujący którzy są na liście kilka lat nad czekaja? Taka pracę to nie jedna osoba by chciała mieć, siedzieć i ręce rozkładać i śmiać się bezczelnie jak ktoś przyjdzie po pomoc czy coś.

 31. Pomoc tej rodzinie! Jak trzeba będzie to się pomoże, i możemy napisać wszędzie gdzie się da do tv. Niech ktoś przyjedzie i zrobi porządek. Nie chodzi tu tylko dokładnie tą rodzinę, ale zrobimy żeby wszyscy mieszkańcy którzy mają coś do powiedzenia na temat urzędu, zgkim, burmistrza i całej tej szajki, zrobic zebranie napisać gdzie trzeba i ukrycia to wszystko … Dużo jest ludzi przeciw temu wszystkiemu, tylko trzeba się zebrać i zrobic porządek! Im nas będzie więcej tym lepiej, niech się później tłumaczą całą tą banda przez telewizja i mieszkańcami .

  • No gdzie oni na wieś, przecież to miastowi! Wszystko pod nosem muszą mieć, sklepy, lekarzy i najważniejsze – koleżanki! Inne dzieci z wiosek mogą autobusem do szkoły dojeżdżać, ale oni hrabiostwo przecież nie będą. Dno i tyle w temacie

 32. Aj ludzie , ogarnijcie się już z tymi pustymi komentarzami. Najezdzacie na tą rodzinę , tylko pamiętajcie że karma wraca. I nikt nie zna dnia ani godziny kiedy wy albo w waszej rodzinie może mogą przytrafić się jakieś choroby itd. I wtedy każde z Was może potrzebować pomocy. Ludzie trzeba pomagać, bo zawsze karty mogą się odwrócić. Czemu w tym świecie panuje taka znieczulica? . Aż trudno uwierzyć że ludzie potrafią takie przykre rzeczy pisać. Ale całe szczęście są ludzie którzy chcą pomóc i się interesują to sprawa co w tej gminie się dzieje. Oby więcej takich ludzi.

 33. Ten urząd i zgkim to jest jakaś pomyłka, jedna klika ręką reke myje i machloje. A Pan Wiś…..ki z zgkim to jest tak beszczelny że śmieje się prosto w twarz jak do niego się cis mówi albo za nim człowiek się odezwie to mówi “TAM SA DRZWI ” i każe wyjść. Całą tą elitę powinni wymienić na nowe osoby, chyba za długo siedzą na du*** i im się w głowie przewraca bo myślę że nie wiadomo kim oni tu są, i co oni nie mogą! Koniec z tym! Ludzie się zbiorą i będzie afera na całą Polskę! Wszystko wyjdzie na światło dzienne co w tej gminie się dzieje

 34. Jarek nigdy szczególnie pracowity nie był a skoro jest chory to po co tyle dzieci zmajstrował. Trzeba być odpowiedzialnym planując rodzinę a nie potem pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. A i co z jego domem w Gierczynie?

 35. Ja tež miałem mieszkanie komunalne niedaleko świeradowa Zdroju i po tygodniu mieszkania w nim wyskoczył mi grzyb gdzie to był lipiec więc nie powinien. Oni tanim kosztem z grubsza robią remont a potem zwalają winę na lokatorów

 36. Popieram P Joanna h wraz z rodziną może i trochę zaniedbała lokum w którym się znajdują , ale jak to jest możliwe że pani z 2 dzieci dostaje mieszkanie 60 m2 na 4 osoby , a ludzie na 6 osób muszą mieszkać na 40 m2 to jest chore … Co nasz szanowny pan burmistrz wyprawia , to tylko w Mirsku takie zeczy się dzieją , tak jak P hercyk dostała mieszkanie przy ul . Podchorążych gdzie nikt tego nie chce warunki są przerażające , w śród sąsiadów same pijaki , aż strach zamieszkać tam. Jak nasz szanowny burmistrz jest taki mądry to niech sam tam zamieszka …

 37. Moja rodzina pomocy potrzebowała to MOPS odmówił bo mam 500 + a mój maż dzierżawi ziemię co dochodu nie daje a płacić trzeba mieszkanie z gminy dostaliśmy co wyglądało tak samo po remoncie 0 zł gmina nie pomogła chodź prosiłam a ci wymieniają mieszkania jak rękawiczki i jeszcze wyremontowane mają 500 razy cztery plus rodzinne i pewnie rety na choroby bogatego tatę co emerytury ma ponad 3000 zł ale państwo tv wezwa i maja

 38. Popieram P Joanna h wraz z rodziną może i trochę zaniedbała lokum w którym się znajdują , ale jak to jest możliwe że pani z 2 dzieci dostaje mieszkanie 60 m2 na 4 osoby , a ludzie na 6 osób muszą mieszkać na 40 m2 to jest chore … Co nasz szanowny pan burmistrz wyprawia , to tylko w Mirsku takie zeczy się dzieją , tak jak P hercyk dostała mieszkanie przy ul . Podchorążych gdzie nikt tego nie chce warunki są przerażające , w śród sąsiadów same pijaki , aż strach zamieszkać tam. Jak nasz szanowny burmistrz jest taki mądry to niech sam tam zamieszka …

 39. Kurcze, jak się nie dba i szanuje tego co się ma to nic dziwnego że tak jest. Po zdjęciach widać że lokum jest zapuszczone, zaniedbane ale najlepiej mieć wywalone bo burmistrz da nowe.. A jak się chce żyć jak księżniczka to trzeba podwinac rękawy i wziąć się do roboty. Ma być zachowany standard a nie poziom “luksus” jaki oczekuje owa pani bo chyba trochę za dużo tv i programu “nasz nowy dom” . Nie ma nic na stałe, jak się nie dba to się zniszczy, proste. A jak się chce coś zmienić to trzeba zacząć działać a nie tylko siedzieć na tyłku i pisma pisać. Za nikogo nikt nic nie zrobi. Pani niech sobie po Dowborowa zadzwoni, jak się naogladala to teraz jej się marzą cuda na kiju.

 40. Kogo w tych czasach stać na palenie papierosów? Nie oszukujmy się, to nie jest tani koszt, a tu są dwie dorosłe osoby, które wypalaja kasę w powietrze i twierdzą że chorują na płuca. Nie wspomnę już nawet o paleniu biernym, gdzie dzieci są narażone na konsekwencje wdychania tego swinstwa. Magdaleno nie obrażam Twojej rodziny, ale uświadamiamy Twoim rodzicom jak krzywdzący dają Wam przykład i obyś miała swój honor i nie musiała powielać błędów rodziców, bo przez kombinacje czy zaniedbanie nie można robić z siebie ofiary i widzieć cała winę w innych ludziach. Współczuję bardzo jeśli chorujecie, na pewno nie jest Wam lekko, ale dużo winy jest w rodzicach, którzy wykorzystują choroby, nie szukając rozwiązań poprzez szukanie pracy i dbanie o lokale które zostały Wam przydzielone. Niestety efekt odmienny od zamierzonego i z ofiar zostaliscie winnym swojego losu. Życzę całej rodzinie zdrowia i zrozumienia, że jest masa rodzin, która jest potrzebująca, a w zaciszu biedy nie jest w stanie prosić o pomoc, bo wolą żyć skromnie ale godnie. Lepiej poprosić o remont mieszkania niż oczerniac burmistrza który i tak wiele pomógł. Ja takiego mieszkania nie dostała bym czekając nawet kilka lat, a też mam dzieci i nie pracuje ale to nie jest obowiązek burmistrza by spełniał moje zachcianki co do mieszkania bo to w mojej kwestii leży zapewnienie dzieciom bytu i godnych warunków życia. Dla mnie to wstyd by takie cyrki robić, ale każdy ma swoją godność. PS. I nikogo nie obrażam tylko pisze co widzę. Zdrowia życzę.

 41. Masakra co się dzieje w tym mirsku nigdzie tak nie ma od kiedy burmistrzem jest Pan Jasiński wszystko zostało sprzedane szkoła na fabrycznej bas gdzie są place zabaw dla ciebie wszystko tylko na sprzedaż sama osobiście byłam chciałam to mieszkanie po pani hercyk gdzie jestem.na liście co mi pan burmistrz powiedział ze to mieszkanie idzie na przetarg i nie ma takiej opcji czego weźcie się ogsrnijcir ludzie bo to co wy tu piszesz. To nawet się czytać nie chce jak

 42. Komentarze, w których podważany jest autorytet burmistrza są tutaj nie na miejscu. Ktoś za wszelką cenę chce udowodnić, że nasz burmistrz jest nie godny swojego stanowiska, a przez kolejna kadencję i służy mieszkańcą i jest doceniany.

 43. Ojoj jaka biedna rodzina! Nie mają na farbę (39zł/10l) oraz na podchloryn sodu (25zł/5l) żeby usunąć pleśń. To może podsumujmy jak temu państwu się żyje i zarabia w Mirsku:
  – fundusz alimentacyjny – 2000zł
  – program 500+ – 2000zł
  – renty socjalne jej i męża 2200zł (renta socjalna obecnie wynosi 1100zł)
  -dodatek rodzinny – 500zł (4x125zł)
  – dodatek mieszkaniowy w wysokości kwoty jaką muszą zapłacić za najem (darmowe mieszkanie)
  – dodatek energetyczny na prąd (darmowy prąd)
  -dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego 440zł
  -dodatek z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej 380zł
  – zasiłki pielęgnacyjne na 4 osoby 740zł ( od 1 listopada tego roku będą dostawać 840zł z tego tytułu)
  Czyli podsumujmy;) Ci Państwo otrzymują miesięcznie minimum 8500zł (kwota jest wyższa bo dochodzą do tego zasiłki celowe które pominąłem jak np. wyprawka szkolna czy darmowy opał) i nie stać ich na zakup wiaderka farby i pędzla?
  Mam nadzieję, że Pan burmistrz pójdzie po rozum do głowy i zamiast dawać co roku tym pijakom darmowe mieszkanie to przeznaczy je dla osób które rzeczywiście potrzebują pomocy jak np. osoby niepełnosprawne ruchowo ( np. na wózku) bo takie osoby nie pójdą narzekać do telewizji bo mają odrobinę honoru.

   • Wystarczy choć trochę znać przepisy, żeby wiedzieć jakie zasiłki i dodatki pobiera rodzina. Nie trzeba nikomu w portfelu siedzieć to jest po prostu zwykłe logiczne myślenie. Zresztą nie oni jedni żerują na tych, którzy uczciwie płacą podatki. Bo teraz nie praca a kombinatorstwo jest w modzie.

   • Na nagraniu z programu TVP Sprawa dla Reportera jest zaprezentowane pismo burmistrza Mirska w którym są wyszczególnione zasiłki które pobiera rodzina. Dostają miesięcznie od 8500-10000zł ( w zależności od miesiąca) więc mają kupę kasy na remont mieszkania komunalnego które nielegalnie okupują (mieszkanie komunalne nie należy się dla osób posiadających nieruchomości w postaci mieszkania lub jak w tym przypadku domu) i 200m2 domu w Gierczynie którego są właścicielami.

  • Oczywiście, że mają pieniądze. Kiedyś sama Pani Joanna się przechwalała przed koleżankami, że z pomocy społecznej i innych dodatków socjalnych wyciągają 6 tys. I jeszcze się śmiała, że oni to mają za darmo, a inni przez dwa-trzy miesiące muszą na to pracować. Także ludzie oni nie są tacy biedni i poszkodowani, na jakich się kreują.

   • A ile wydają z tych pieniędzy na leki ? Lekarzy ? Szpitale? I dojazdy żeby wszędzie dojechać?. To się nie liczy ? Ile człowiek stresu i nerwów ma ? Nikt by nie chciak byc na miejscuvtej rodziby. Banda bezuczuciowych ludzi którzy piszą tak ohydne kom

 44. Zastanówcie się trochę nad tym zanim zaczniecie dodawać komentarze. Pomyślcie ile rodzin z dziećmi czeka na lokal, ile w tych rodzinach jest osób niepełnosprawnych lub chorujących przewlekle. Epilepsja to nie niepełnosprawność, a jeśli jedna z córek jest w stanie dodawać komentarze na forum to chyba potrafi pomóc przy dzieciach, także matka spokojnie mogłaby się wziąć do roboty. Na własne mieszkanie zarobić. Tym bardziej ze sa szkoly, świetlice, przedszkola dla dzieci… Jak zabiorą 500 plus to z czego będą znowu żyć? Czy ktoś nad tym się zastanowił? Ręce to wiedza jak wyciągnąć, bo im się należy bo mają dzieci, ale uwierzcie mi to nie jest najbardziej potrzebujaca rodzina, tym bardziej że chyba nie jest najgorzej skoro w ofertach mieszkaniowych przebieraja. Gdyby naprawdę byli w złej sytuacji to na pewno nie odrzucili by lepszego mieszkania. Ta historia to nie potrzebna medialna burza, tak naprawdę w ogóle nie ma tam takiej tragedii w porównaniu do innych. Wszystko mozna w swoim zyciu zmienic, tylko trzeba chciec a nie oczekiwac ze ktoś to zrobi za ciebie.

 45. Druga sprawa to Ci Państwo mają piękny dom w Gierczynie który uwaga sprzedają:) ( bodajże za 200 000zł). Panie burmistrzu czy to jest legalne korzystanie z mieszkania komunalnego gdy posiada się piękny duży dom?

 46. Kłamią jak z nut. Dojechać nie mają czym gdzie kolwiek ,a samochód kupili . Pan H…. trzeźwy nie chodzi ,obydwoje palą papierosy i chorują na płuca …..paranoja…..

 47. Popieram P Joanna h wraz z rodziną może i trochę zaniedbała lokum w którym się znajdują , ale jak to jest możliwe że pani z 2 dzieci dostaje mieszkanie 60 m2 na 4 osoby , a ludzie na 6 osób muszą mieszkać na 40 m2 to jest chore … Co nasz szanowny pan burmistrz wyprawia , to tylko w Mirsku takie zeczy się dzieją , tak jak P hercyk dostała mieszkanie przy ul . Podchorążych gdzie nikt tego nie chce warunki są przerażające , w śród sąsiadów same pijaki , aż strach zamieszkać tam. Jak nasz szanowny burmistrz jest taki mądry to niech sam tam zamieszka …

 48. Pal papierosy… narzekaj, że chorujesz na płuca:)
  Mów, że nie masz jak dojechać….miej fajne autko.
  Narzekaj na warunki mieszkaniowe… dewastuj mieszkanie dalej zamiast je remontować.

 49. Jakoś od chwili założenia rodziny pracujemy i wynajmujemy mieszkanie a takie osoby jak ci państwo nie dość że robotę mają głęboko gdzieś tylko +500 to jeszcze wymagania aby wszystko mieć podane na tacy. Najlepiej tylko krytykować Burmistrza

  • A co burmistrz święty jest ?. To nie chodzi tylko o tą konkretną rodzinę, tylko o wszystko łącznie! Np. Plac zabaw, gdzie dzieci mają się bawić skoro są 3 place zabaw , dwa są zamknięte że nie można wejść, zistaeiony jest tylko ten najgorszy. Ze nic tam prawie nie ma, a jak jest to stare … huśtawke dla tych najmniejszych dzieci ściągnęła niby do naprawy prawie rok temu i do tej pory jej nie ma.

 50. Jakoś od chwili założenia rodziny pracujemy i wynajmujemy mieszkanie a takie osoby jak ci państwo nie dość że robotę mają głęboko gdzieś tylko +500 to jeszcze wymagania aby wszystko mieć podane na tacy. Najlepiej tylko krytykować Burmistrza

  • A burmistrz święty jest ? Nie chodzi tylko o tą rodzinę! No plac zabaw ściągnęła huśtawke prawie rok temu niby do naprawy i dobrej pory nie założyli. On tylko w sport inwestuje i w budynku od zewnatrz

   • Z tego co mi wiadomo ,w budynku tym,jest tylko jedno mieszkanie wykupione…pozostałych sześć nie…jak może odpowiadać właściciel kilkudziesięciu metrów kw za stan całej kamienicy?
    Remontowane są budynki ,gdzie są wykupione wszystkie mieszkania w pierwszej kolejności i nieprawda jest, że dbają o to osoby prywatne….

 51. Czy to mieszkanie mieści się na parterze przy ulicy Betleja 13?
  Jeśli tak ,stwierdzam z całą stanowczością i odpowiedzialnością,że w tym mieszkaniu była zawsze wilgoć i grzyb…urodziłam się tam i mieszkałam do 10 roku życia…chorowałam na nerki ,pęcherz…brat też…
  Kiedy skończyłam 10 lat,przeprowadziliśmy się o piętro wyżej,wraz z przeprowadzka skończyły się problemy zdrowotne.
  Dodam ,że mieszkanie to w przeszłości nigdy nie nadawało się do zamieszkania na stałe ,przez wiele lat było ono mieszkaniem zastępczym ,przyznawanym rodzinom na czas remontu w ich stałym miejscu zamieszkania…

 52. Przez takich ludzi, Mirsk jest postrzegany jako miasto patologii i zacofania. Ciągle tylko artykuły o ludziach takiego pokroju, lub nagonka na burmistrza. Weźcie się ludzie za pracę, to na głupoty nie będzie czasu. Wstyd, że nasze miasteczko przez takie akcje cierpi na wizerunku.

  • Mirsk JEST patologiczny i zacofany. Burmistrz dobrał sobie ludzi na zasadzie “niech będzie po staremu” i sprytnie to realizuje. Z nowości mamy jedynie coraz to nowe ruiny, zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Jest i wyjątek – klub 3kf, włókniarz, czy jak się teraz nazywa. Co do pracy – ludzie burmistrza już się do niej wzięli. Remont na Kościelnej trwa ponad rok.

 53. Czego Burmistrz wyżej w nagraniu kłamie? Powiedział przed kamerami że zwolnilo się jedno mieszkanie w Mirsku przy ulicy Podchorążych i zaproponowała je Państwu H . No ok, tylko nie zwolnilo się jedno mieszkanie ale dwa, jedno na Podchorazych A drugi w centrum na Placu Wolności, tylko tamte drugie mieszkanie dał ludzia z poza listy, to już tego nie powiedział?.

  • Oo w końcu to ktoś napisał , teraz to dopiero będzie się działo… Ludzie czekają na mieszkania po 3- 4 lata , a P z cichej dostala z poza listy i jakim prawem ? ( Pewnie za kasę dla tego burmistrz nic nie wspomniał ) . Czemu rodziny które są na liście muszą czekać po kilka lat , jak coś się większego zwolni to lepiej sprzedać , prawda ? . Dlaczego ludzie muszą cisnąć się w klitkach po 20 m2 na 5 osobowa rodzinę ? , …… Jest tyle wolnych mieszkań , ale po co dać dla rodzin które naprawdę potrzebują , lepiej sprzedać będzie kasa , . W tym Mirsku nie ma nic i nigdy nie będzie dopóki burmistrz się nie zmieni , nie ma placu zabaw porządnego gdzie te dzieci mają się bawić ? , Jest jedną chustawka dla najmłodszych dzieci , bo 2 została sciagnieta , piaskownica to jest raj dla zwierzat , ( pełno kup , sikow) , gdzie piach powinnien być wymieniany choc raz do roku , nie bo po co lepiej kasę przeznaczyc na głupoty . Mam nadzieję że będzie jeszcze więcej osób takich jak pani hercyk która bez problemu opiszę swoją sytuację przy kamerach niech wszyscy się teraz dowiedzą jaki P burmistrz jest naprawdę …..

 54. Ha ha ha ha uwielbiam czytać komentarze w takich sprawach. Wszyscy wszystko wiedzą. A najlepsze jest to że zaraz będziemy znać całą historię chorób tej rodziny.

 55. Współczuje dzieciom tej rodziny, bo rodzice (jak widać mało myślący) zrobili z siebie pośmiewisko. Zaczęło się publiczne pranie brudu i nagonka w stylu weź się do roboty. Nie jestem zwolennikiem burmistrza, ale w tym przypadku nie dałbym tej rodzinie nic więcej. Wyciągać miesięcznie tyle pieniędzy, propozycje mieszkań, dom na sprzedaż a do tego posiadany samochód… Wstyd. Każdy ma swoje problemy i każdy ciężko pracuje, radząc sobie ze swoimi problemami, a ci liczą, że ktoś zrobi to za nich!!!!!!! Nie było was stać na dzieci? To po co im zgotowaliście taki los żebraków??!!! Skoro w domu sami chorzy ludzie to skąd tyle dzieci?! BRAK ROZUMU I GŁUPOTA!!!!! Żal tylko tych dzieci ….

 56. >>>
  Art. 6b. ustawy o ochronie praw lokaltorów

  1. Najemca jest obowiązany utrzymywać lokal oraz pomieszczenia, do używania których jest uprawniony, we właściwym stanie technicznym i higieniczno-sanitarnym określonym odrębnymi przepisami oraz przestrzegać porządku domowego. Najemca jest także obowiązany dbać i chronić przed uszkodzeniem lub dewastacją części budynku przeznaczone do wspólnego użytku, jak dźwigi osobowe, klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia zsypów, inne pomieszczenia gospodarcze oraz otoczenie budynku.

  2. Najemcę obciąża naprawa i konserwacja:

  1) podłóg, posadzek, wykładzin podłogowych oraz ściennych okładzin ceramicznych, szklanych i innych;
  2) okien i drzwi;
  3) wbudowanych mebli, łącznie z ich wymianą;

  4) trzonów kuchennych, kuchni i grzejników wody przepływowej (gazowych, elektrycznych i węglowych), podgrzewaczy wody, wanien, brodzików, mis klozetowych, zlewozmywaków i umywalek wraz z syfonami, baterii i zaworów czerpalnych oraz innych urządzeń sanitarnych, w które lokal jest wyposażony, łącznie z ich wymianą;

  5) osprzętu i zabezpieczeń instalacji elektrycznej, z wyłączeniem wymiany przewodów oraz osprzętu anteny zbiorczej;
  6) pieców węglowych i akumulacyjnych, łącznie z wymianą zużytych elementów;

  7) etażowego centralnego ogrzewania, a w przypadku gdy nie zostało ono zainstalowane na koszt wynajmującego, także jego wymiana;
  8) przewodów odpływowych urządzeń sanitarnych aż do pionów zbiorczych, w tym niezwłoczne usuwanie ich niedrożności;

  9) innych elementów wyposażenia lokalu i pomieszczeń przynależnych przez:

  a) malowanie lub tapetowanie oraz naprawę uszkodzeń tynków ścian i sufitów,
  b) malowanie drzwi i okien, wbudowanych mebli, urządzeń kuchennych, sanitarnych i grzewczych.

  Gdyby dbali to by nie było problemu.

  • Problem i tak by był, bo chyba jasno jest powiedziane że i tak była tam cały czas wilgoć, czy by dbali czy nie to i tak by było tak dalej, proszę obejrzeć jeszcze raz reportaż i wtedy tutaj paragrafami rzucac.

  • Ale kur*a nie każdy jest chory, pustaki jedne ! Czy wy umiecie czytać albo oglądać ze zrozumieniem ?. Kto weźmie chorą osobę do pracy ? Który pracodawca? Weźmie ktoś odpowiedzialność? To proszę dac namiary na takiego pracodawcę!

 57. Was tu wszystkich szlak trafia że tą rodzina w telewizji występuje? Nie jedno z Was by pewnie poszło do telewizji z czymś ale wt się wstydzicue pokazać przed wszystkim ! A skoro tak zazdrosni jesteście to się nie wypowiadajcie

 58. W tej gminie ludzie boją się już mówić o swoich kłopotach. Boją się mściwości burmistrza, złośliwości urzędników, zawiści sąsiadów, hejtu innych Mirszczan. Boją się skrytykować władzę (bo się później zemści), upomnieć o swe prawa (na przykład o godziwe mieszkanie komunalne), o źle przeprowadzone remonty lub o brak remontów, o polowania z nagonką na pieszych na jezdni w rynku… O godne życie się walczy. Burmistrz z Lubawki czy sekretarz z Puczyc po zakończeniu kadencji wyjadą sobie na swoje włości, mieszkańcy zostaną. W tym Państwo H. są dla mnie ważniejsi od bełkotu urzędników.

  • To trzeba przełamać swoje słabości i się im postawić, bo to że są wyżej na stołkach to nie znaczy że mogą robić co chcą i trzeba być im oddanym. Trzeba zebrać ludzi, i zacząć mówić o problemach w gminie i je rozwiązywać, ale jedna czy dwie osoby nic tu nie wskoraja… Trzeba wziąść większe grono ludzi i wtedy działać.

 59. prawda jest taka ze burmistrz to przekret i robi co chce aby mu było dobrze mieszkania sprzedaje zamiast dac ludziom i kaze podwładnym lizusom oczerniac rodzine H w komentazach i pisac o ich dochodach

 60. z tego co mi wiadomo sprawą zajmuje się już CBA sprawa została zgłoszona przez jednego z mieszkańców Mirska i myślę że w niedalekiej przyszłości odpowiednie służby wkroczą niespodziewanie do Urzędu GMINY I POPROSZĄ PANA J.o całą dokumentację którą bardzo dokładnie krok po kroku sprawdzą i wtedy okaże się jaki naprawdę jest pan burmistrz

 61. Pani hercyk z rodzina my nie jestesmy patalogia jak wy mozecie opisywac takie zeczy jak ktos jest patalogia a pana jasinskiego trzeba wywiesc na tace do gnoju a nie wysmiewac sie z czyjesc krzywdy pijaki maja lepsze warunki niz dzieci jak komus zal 500+ nie ktorzy biora i pracuja za granicami i dlaczego nie przyznaja sie do prawdy tylko czyjasc opinie szarpac i na jezdzac na rodzine chora skoro jestescie tacy madrzi w komentarzach to prosze sie ze mna za mienic na mieszkania i pomieszkac razem z burmistrzem a pan jasinski jak byla telewizja polsat pokazywal budynki ze wnatrz a czego nie pokazal wewnatrz nie jednej kamienicy wstyd i skandal niech bedzie sprawiedliwosc a nie klamstwa i matactwa ile lapowki wziol ze rodzina 4 osobowa z poza listy dostala mieszkanie 60 m2 a inni sa na liscie z roku 2016 i nadal oczukuja mieszkania gdzie jest sprawiesliwosc u pana burmistrza dlaczego klamie burmistrz przed kamerami ze byl u mnie w domu skoro go nie bylo nigdy teraz zaprosilam jasinskiego przy swiadkach do domu to powiedzial ze on ma swoj dom kupiony i to jest jego prywatnosc a reszte ludzi ma w du..e po sprzedawal baseny szkoly nie jedno mieszkanie gdzie te dzieci maja sie kompac latem w brudnych rzekach nawet szkole w krobicy chcial sprzedac ale ludzie nie pozwolili na to pan burmistrz od mojego meza bral lapowke zeby jechac nad morze jantar jak to mozna a obiecywal wzamian mieszkanie obiecanki cacanki a glupiemu radosc a co do dzieci to powoedzial ze dzieci to tylko wymowka i ze go nie interesuja go dzieci to nie burmistrz tylko kawal bez sercowca

 62. I bardzo dobrze czas najwyższy zrobić z tym burdelem spokój ile można patrzeć na tego burmistrza wygrał kolejna kadencję bo dawał po 20 zł łapówki pijaka znam nie jedna osobę która wychowuje samotnie dzieci wynajmuje mieszkanie i sami opłacają poszli do burmistrza to powiedział ze stać ich na wynajem a jak nie to jest dom samotnej matki skoro taki mądry jest to czego takim matka nie pomoże wszystkie ich brudy wyjdą na jaw juz się ekipa zbiera niech odejdzie burmistrz bo wkoncu ludzie nie wytrzymają

 63. Zrobic jeszcze raz wybory czas zmienic burmistrza tego pana ludzia nie pomaga czas zrobic pozadek z tymi oszustami ile mozna dosyci sie dorobil juz na ludzkich krzywdach najlepiej gnebic ludzi i miec wszystko gdzies a sobie kase zbija zeby mial swoja wygode a ludzia zabierac dach nad glowa skandal a nie mirsk dobrze pisza ze mirsk to patologia jak sie ma w gminie takich pasorzytow ktorzy siedza na stolkach i nic nie robia tylko sie ludzi trzepiaja ciekawe czy oni tacy w swoim zyciu sa jak do ludzi wat z burmistrzem takim !!!!! Jedna klika ludzie wescie sie w garsc i zrobmy pozadek tu popieram ta rodzine H

  • Niby gdzie te auto schowali?. Auto stało tak jak stoi. Ktoś tu do końca wszystkiego nie wie… A co to kurze przestępstwo mieć samochód?. Była tam Pani i widziała że tak było?. Bo ja byłam, i takiej sytuacji nie było, i tu nie chodzi o to czy ktoś ma samochód czy nie, ludzie !!! A po drugie to nie dom w Grudzy haha, kurcze nie wiedzą A piszą głupoty! Jak Pani ZNAJOMA lepiej bedzie zorientowana w sprawie To wtedy Pani będzie mogła się wypowiadać!. A po trzecie to nie jest dom Państwa H. tylko brata !. A że sprzedają to to też jakaś zbrodnia?. Ktoś nie może wystawić że swojego konta bo od razu wielkie hallo ? !!! Boli was to ?.

 64. W Grudzy pani Joanna ma siostre nie ma warunkow ale skoro Pan Burmistrz daje mieszkania to trzeba obczaic i pomyslec czy sie chce sami tego chcieli zbagatelizowali to i teraz maja pretesje znam ta rodzine chcieli by luksus ale tak sie nie da proponowano dwa dobre mieszkana ale zrezygnowali a inni potrzebujacy potrzebuja i tylko blokuja mieszkania my tez mamy lipe z mieszkaniem a nie mozemy dostac bo inni blokuja masakra nie robcie tak dajcie szanse
  innym to nie wina burmistrza oferowal pomoc a nie skorzystano opamietajcie sie

 65. Kilkakrotnie widywalam ta kobietę z dziećmi na placu zabaw. Dzieci zawsze pozostawione same sobie , bez zabawek- choćby głupiego wiaderka do piaskownicy, brudne ciuchy, brudne buzie!! A matka siedzi na ławce z nieciekawym pojacym piwo towarzystwem !! To się na policję nadaje, od razu by zrobili porządek. Ja też mam dzieci, też chorują i jakoś kombinuje i pracuje, mąż po zawale i pracuje bo musi , no nikt nam nie da jak tej PATOLOGII !!!

 66. Witam ,ludzie to co piszecie broniąc ta rodzinę Hercyk ,znam osobiście ta rodzinę i na prawdę ,Matka tych biednych dzieci robi z nich psychicznie chorych ,synowi Krystianowi są podawane przez rodziców leki na uspokojenie ,o czym nikt tego nie wie lek nazywa się HYDROXYZINUM,nawet lekarz o tym nie wie ,te dzieci są bite ,ich córka Magda została przez Matkę zamknięta w zakładzie psychiatrycznym ,tylko dla tego że Magda ujawniała prawdę co się dzieje ,ludzie ratujcie te dzieci ,to Panią Hercyk trzeba wysłać na leczenie ,a nie dzieci co mówią prawdę co Rodzice robią .Państwo Hercyk nie są biedni skoro mają auto ,q opueka społeczna w Mirsku wszystko ukrywa ,LUDZIE RATUJMY TE BIEDNE DZIECI ,IMAGDE.

 67. Rodzina Hercyk jest Zgodna Dobra Rpdzina.Niekrytykuj Rodziny stan w jej obronie.Mieszkanie w ktorym mieszka jest w barzo zlym stanie z Winy Starosci zanidbania Burmisrza i Wlasciciela Budynku.To Przestemstwo Kriminalne Rodzine w takich warunkach pozwolic mieszkac.Panie Burmitszu co Pan wyprawia z Rodina Hercyk.?Im sie nalerzy durze Miszkanie a nie Pana Klamstwa Podsmiechy Lekcewarzenie.Ludzie przestancie krytykowac Rodine Hercyk zorganizuje Wielki Streik i Pomoc Adowokata dla Rodziny Hercyk.Wasze Klamstwa i Zle Slowa krzywdza Rodine Herzyk.Katolicy bez Serca i Rozumu nie Krytykujcie Rodiny Hercyk Stancie w jej Obronie.Z robcie zbiurke Pieniendzy na lepsze mieszkanie dla Rodiny Hercyk nie Smiech niedobro Slowa Klamstwo Rodzine Hercyk podarowac.Gdzie jest Serce dla Polskiej Rodziny z Dziecmi.Nie ma w Polsce Rozina praw do Miszkania?to Klamstwo Burmisrza.Krystyna

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here