Dożywocie za zabójstwo. Zapadł wyrok

1
2037
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze /fot.: Lwówecki.info/

21 czerwca 2021 roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący Marka M. na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna był oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze o zabójstwo.

16 kwietnia 2019 roku w godzinach nocnych, Marek M. wszedł do jednego z salonów gier na terenie Bogatyni i ugodził nożem znajdującego się tam 34-letniego mężczyznę, zadając mu cios w okolice klatki piersiowej. Następnie sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, pokrzywdzony zmarł.

Tej samej nocy sprawca został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Ujawniono również nóż, który został wykorzystany przez podejrzanego.

W toku śledztwa ustalono m.in., że w trakcie popełnienia przestępstwa Marek M. znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W kwietniu 2020 roku Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia zarzucając Markowi M. zbrodnie zabójstwa. Oskarżony dopuścił się zarzucanego mu czynu będąc uprzednio wielokrotnie skazany za inne przestępstwa, w tym rozbój i czynną napaść na funkcjonariuszy Policji, w związku z czym odpowiadał w warunkach recydywy.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here