Doświetlą przejścia dla pieszych na DK30

8
737
fot.: GDDKiA

“Podpisaliśmy umowę na realizację zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego na ponad 60-kilometrowym odcinku DK30”. – informuje rzecznik wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość zadania to ok. 2.5 mln złotych.

 

 

Zadania będą realizowane w systemie Projektuj i buduj. To oznacza, że w pierwszej kolejności zostanie wykonana dokumentacja projektowa, a następnie prace w terenie. Budowę oświetlenia dedykowanego wykonamy na całej długości DK30, począwszy od Zgorzelca do Siedlęcina.

„W ramach prowadzonych prac zostaną przebudowane nawierzchnie istniejących dojść do przejść dla pieszych wraz z ułożeniem specjalnych płytek fakturowanych, które są dedykowane dla osób niedowidzących i niewidomych. Jednocześnie będą realizowane wszelkie roboty towarzyszące wynikające z astortymentu robót prowadznych w terenie.” – wskazuje rzecznik GDDKiA.

 

 

Co ciekawe doświetlenia zostaną wykonane w miejscowościach: Zgorzelec, Łagów, Trójca, Białogórze, Wyręba, Nowa Karczma, Pisarzowice, Lubań, Olszyna, Biedrzychowice, Gryfów Śląski, Pasiecznik, Rybnica, Siedlęcin.

fot.: GDDKiA

8 KOMENTARZE

  1. CHMIELEN ZNOWU W CZARNEJ DUPIE.TEORETYCZNIE DK30 PRZEBIEGA PRZEZ TRASE ZGORZELEC -JELENIA I GDZIE ZGÓBILI PO DRODZE CHMIELEŃ CZYM I KOMU MIESZKAŃCY TEJ MIEJSCOWOSCI NADEPNELI NA ODCISK ZE SA DYSKRYMINOWANI POMIJAJAC POWRACAJACEGO JAK BUMERANG TEMATU BUDOWY CHODNIKA

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here