Dostał wysoki mandat i punkty. Stracił prawo jazdy

0
2256

Złotoryjscy policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Został też ukarany wysokim mandatem a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Przypominamy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to jedna z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Bądźmy ostrożni i szanujmy prawo nie narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo!

Złotoryjscy policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy. W ubiegły piątek prowadzili działania, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości. Ponieważ jak wynika z policyjnych analiz, to właśnie prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tego dnia, parę minut po godzinie 12:00, na drodze wojewódzkiej pomiędzy Pielgrzymką a Jerzmanicami-Zdrój zauważyli dostawczego citroena, który poruszał się z nadmierną prędkością. Następnie wjechał w obszar zabudowany, gdzie nieznacznie zwolnił, mimo to, ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Na „pięćdziesiątce” jechał 102 km/h, a jego wykroczenie zostało nagrane na policyjnym wideorejestratorze. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, dostał wysoki mandat a na jego konto wpłynęło dodatkowych 10 punktów karnych.

Kierowcy! Przestrzegajmy wprowadzonych ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta, która jest dostosowana również do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba mieć na uwadze.

 

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here