Ile kosztuje i jak wygląda sprowadzenie zwłok do Polski?

0
658

Wielu z nas posiada bliskich, którzy na co dzień mieszkają poza granicami naszego kraju. Niestety zdarza się, iż ukochane przez nas osoby umierają. Co wówczas zrobić ze zwłokami? W jaki sposób przetransportować je do Polski? Jakich formalności dopełnić? Pogrążeni w smutu powinniśmy zdać się na usługi profesjonalnej firmy zajmujacej sę transportem zwłok do Polski, którzy pomogą nam przebrnąć przez niezbędne formalności w tym trudnym czasie.

 

Wielu z nas posiada bliskich, którzy na co dzień mieszkają poza granicami naszego kraju. Niestety zdarza się, iż ukochane przez nas osoby umierają. Co wówczas zrobić ze zwłokami? W jaki sposób przetransportować je do Polski? Jakich formalności dopełnić? Pogrążeni w smutku powinniśmy zdać się na usługi profesjonalnej firmy zajmującej się transportem zwłok do Polski, którzy pomogą nam przebrnąć przez niezbędne formalności w tym trudnym czasie.

Transport zwłok do Polski – kto może wystąpić o transport zwłok?

Zlecającym transport zwłok do Polski może być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, a także inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. Ważne, aby występujący o transport zmarłego był krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa. Wtedy też osoba ta może starać się o wypłatę zasiłku pogrzebowego, który w tej chwili w naszym kraju wynosi cztery tysiące złotych.

Transport zwłok – zakres usług świadczonych przez firmę Anielski Orszak?

Choć wypieramy ją ze świadomości, śmierć jest integralnym elementem naszego życia. W przypadku śmierci bliskiej osoby poza granicami naszego kraju warto wiedzieć, na co możemy liczyć decydując się na skorzystanie z usług przedsiębiorstw zajmujących się transportem zwłok.

W przypadku działającej od wielu lat na rynku firmy Anielski Orszak, zostaniemy przeprowadzeni krok po kroku przez wszystkie procedury związane z odzyskaniem ciała. Po wypełnieniu formularza, w którym zawarte są niezbędne informacje dotyczące zmarłego, a także upoważnienia, które uprawnia do prowadzenia sprawy w imieniu rodziny, firma może rozpocząć proces podjęcia ciała zmarłego.

Do pozyskania ciała zza granicy potrzebne są:

• Odpis aktu urodzenia.
• Odpis zawarcia związku małżeńskiego (o ile dotyczy) zmarłego.
• Karta zgonu.

Dopiero na podstawie karty zgonu firma może wystąpić z wnioskiem o transport i pochówek zmarłego. Za granicą kierowcy reprezentujący przedsiębiorstwo pozyskują akt zgonu i udają się z nim do odpowiednika naszego Urzędu Stanu Cywilnego. Po zalutowaniu trumny i poświadczeniu tego w dokumentach, Anielski Orszak może udać się do lokalnych władz celem uzyskania dokumentu zezwalającego na wywóz zwłok z kraju, w którym nastąpił zgon. Podczas całego procesu opiekun rodziny informuje ją telefonicznie lub sms-owo o przebiegu sprawy. Czas transportu zmarłego pod wskazany przez rodzinę adres nie zajmuje więcej aniżeli dwa do czterech dni.

Anielski Orszak służy również nieodpłatną pomocą w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego, który pozwala zmniejszyć koszty związane z organizacją pogrzebu.

Ile kosztuje transport zwłok do Polski?

Koszt transportu zwłok do Polski w całości ponosi osoba zlecająca usługę. Jego ustalany jest indywidualnie. Jednakże duży wpływ mają na niego odległość, rodzaj trumny wybranej przez rodzinę, koszty poniesione przez firmę w urzędach i koszty w szpitalach.

Im dalej znajdują się zwłoki zmarłego, tym koszt sprowadzenia ich do Polski się zwiększa. Dla przykładu cena sprowadzenia ciała z Kanady zaczyna się od jedenastu tysięcy złotych, podczas gdy transport z Danii zaczyna się od siedmiu tysięcy.

Co znajduje się w cenie usługi?

Rodziny wykazujące chęć transportu zwłok pytają zazwyczaj o orientacyjne koszty usługi. Choć odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, Anielski Orszak gwarantuje, iż w ramach wpłaconej kwoty znajduje się standardowa trumna z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych, a także opłaty związane z tłumaczeniem dokumentów, odprawa sanitarna, odprawa celna oraz transport ciała specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

-/Materiał partnera/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here