Dorota na powiatowych dróżkach

1
1460

Już niemal od tygodnia po miasteczkach i wsiach Powiatu Lwóweckiego wędruje z swoim aparatem fotograficznym uczestniczka projektu „Pstryk! Czesko-polska fotografia pogranicza” – Dorota Dawidowicz.

 

Mimo, że wspólny plener fotograficzny zaplanowany jest dopiero na zbliżający się weekend (21-23 sierpnia), Dorota postanowiła poświęcić naszym okolicom więcej czasu. Jej pomysłem było odwiedzanie miast powiatowych swoją przyczepą kampingową i zapraszanie napotkanych ludzi do pozowania i opowiadania o sobie. W tym momencie możecie spotkać ją we Wleniu, gdzie stacjonuje jej przyczepa. Projekt zakłada pokazanie pogranicza z jego wszystkimi plusami i minusami życia tutaj. Celem projektu jest stworzenie albumu fotograficznego oraz kilku wystaw, które będą promować nasz region. Dlatego jeśli spotkacie Dorotę w swoim mieście, to zagadajcie, żeby zrobiła Wam zdjęcie, bo być może znajdzie się ono w albumie! A ponoć niedługo pojawi się w Lwówku Śląskim!

Projekt „Pstryk! Czesko-polska fotografia pogranicza” realizowany przez Powiat Lwówecki we współpracy z Miastem Żacler i współfinansowany jest ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Dorota Dawidowicz – choć wciąż jeszcze pracuje w Warszawie, to od roku jest również obywatelką Powiatu Lwóweckiego. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej (2007) oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii (2010), dyplom u dr hab. Mariana Schmidta. Przedmiotem jej fotografii są ludzie- ich piękno, emocje, otoczenie. W swoich podróżach fotograficznych łączy kreację z dokumentem, wykorzystując tradycyjne techniki fotograficzne . Najczęściej pracuje przy użyciu aparatów wielkoformatowych.

Wystawy indywidualne:

“Kaunas water – just relax” – przestrzeń publiczna w Kownie w ramach Foto Festiwalu/ Litwa 2017
“Wonder Years” – Galeria Sztuki Wozownia” / Toruń/ Polska 2015 “Wonder Years” – BWA Sandomierz / Polska 2014
“Wonder Years” – Fundacja Centrum Fotografii, Galeria B&B/Bielsko-Biała /Polska 2014
“Wonder Years” – Galeria Entropia / Wrocław/ Polska2014
“Wonder Years” – Galeria Korytarz/JCK/ Jelenia Góra/ Polska 2014
“Wonder Years” – Skwer Hoovera/ Warszawa/ Polska 2014
“Wonder Years” – Galeria Pauza/ Kraków/ Polska 2013

-/ Powiat Lwówecki /-


no images were found

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here