Doradca kredytowy – co zyskujemy, a co tracimy wnioskując o kredyt hipoteczny u pośrednika?

0
150
Zdjęcie poglądowe (www.freepik.com)

Kredyt hipoteczny jest jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań oferowanych przez banki. Wiele osób decyduje się na samodzielne dopełnienie wszystkich formalności, ale niektórzy rozważają skorzystanie ze wsparcia doradcy kredytowego. Sprawdź, czy taka opcja jest korzystna – poznaj jej wady i zalety.

 

Ubieganie się o kredyt hipoteczny za pośrednictwem doradcy kredytowego jest coraz częściej spotykane. Nie wszyscy jednak są przekonani do takiego rozwiązania, obawiając się konieczności pokrycia dodatkowych kosztów. Warto jednak mieć świadomość, że współpraca ze specjalistą w zakresie finansów może przynieść wiele korzyści.

Doradca kredytowy – kim jest?

Doradca kredytowe to osoba, która pomaga znaleźć i otrzymać kredyt. Jest jednocześnie pośrednikiem kredytowym – kontaktuje się z bankiem oraz składa stosowne dokumenty w imieniu swojego klienta. Oznacza to, że doradca kredytowy nie tylko pomaga wybrać odpowiednią ofertę kredytową, ale także wspiera przy ubieganiu się o finansowanie.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. specyfiki jego pracy dostępne są w artykule pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/doradca-kredytowy-co-zyskujemy-a-co-tracimy-wnioskujac-o-kredyt-hipoteczny-u-posrednika/.

Współpraca z doradcą kredytowym – czy to się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o „opłacalność” współpracy z doradcą kredytowym. Jest to kwestia całkowicie indywidualna – decyzję podejmuje wyłącznie kredytobiorca. Nie da się jednak ukryć, że na korzyść takiego rozwiązania przemawia wiele argumentów.

Oszczędność czasu

Współpraca z doradcą kredytowym oznacza, że – jako osoba starająca się o kredyt – masz dostęp do wielu ofert bankowych. Nie musisz więc samodzielnie zbierać informacji, umawiając się na wizytę z pracownikiem każdego banku.

Oszczędność pieniędzy

Doradcy kredytowi opłacani są przez banki, dlatego nie ponosisz fizycznie żadnych kosztów. Wcale też nie jest tak, że w banku uzyskałbyś tańszy kredyt. Chociaż istnieje takie prawdopodobieństwo, często to doradcy są w stanie zaproponować lepsze warunki finansowe. Dlaczego?

Działa to podobnie do współpracy producenta ze sklepami – kupując bezpośrednio od producenta, wcale nie zapłacisz mniej. To sklepy – jako odbiorcy hurtowi – mogą otrzymać większe rabaty, a niewielka narzucona przez nich marża oznacza niższe ceny.

Wsparcie przy dopełnianiu formalności

Ubieganie się o kredyt hipoteczny to skomplikowana procedura. Dzięki pomocy doradcy wszystko przebiegnie sprawniej. To on zajmie się kompletowaniem dokumentów, składaniem wniosku itp.

Doradca kredytowy online – czy to możliwe?

Jeśli nie masz czasu na spotkanie z doradcą kredytowym, wszystkie formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Branża usług finansowych zrobiła ogromny krok do przodu, dzięki czemu możliwe jest składanie dokumentów za pośrednictwem Internetu.

Pamiętaj! Jeśli nie zdecydujesz się na współpracę z doradcą finansowym, zawsze możesz skorzystać z internetowej porównywarki kredytów hipotecznych. W ten sposób dowiesz się, do którego banku udać się po wsparcie finansowe, a które instytucje lepiej omijać.

-/materiał partnera/-om

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here