Piraci drogowi stracili prawa jazdy

2
1239

W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego lwóweckiej policji prowadzą liczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. 10 marca zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

 

10 marca br. policjanci z Lwówka Śląskiego prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Poprzez analizę zagrożeń zostały wytypowane miejsca szczególnie niebezpieczne dla pieszych. Policjanci dokonywali kontroli w obrębie przejść dla pieszych, a także w miejscach, gdzie brak jest chodnika, a pobocze wąskie. W miejscowości Ubocze przed południem, zatrzymali prawo jazdy 65- letniemu kierowcy osobowej Dacii, który w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał mieszkaniec powiatu jarosławskiego. W miejscowości Pasiecznik mężczyzna pojazdem marki BMW pędził 105 km/h. W trzecim przypadku również w Pasieczniku 43-latek z powiatu złotoryjskiego kierujący Oplem jechał 103 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here