Ciąg dalszy zanieczyszczeń rzeki Kwisa

20
3081
zdjęcia nadesłane przez czytelników

Mętna, biało- brązowo- zielonkawa substancja zrzucana jest jedną z rur w murze oporowym w zachodniej części miasta do strumienia Santa Maria, którym trafia do rzeki Kwisa.

 

 

Piątkowe popołudnie 24 marca 2023 roku. Około godziny 16. woda w rzece Kwisa w Świeradowie- Zdroju zaczęła przybierać mętny, biało- brązowo- zielonkawy kolor. Jak się okazało brudna ciecz wypływa z rury znajdującej się w murze oporowym strumienia Santa Maria w okolicach ulicy Strumykowej i następnie spływa do Kwisy.

Mieszkańcy uzdrowiska wskazują, iż nad regionem nie ma dziś ulewnych deszczy. Podkreślają również, iż tym razem nie są to ścieki komunalne, w okolicach wycieku nie czuć specyficznego zapachu.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

20 KOMENTARZE

  • Panie Rolandzie (bo sława i chwała podpowiada aby tak o panu mówić) jedno, jedyne zasadnicze pytanie, pan jako wlodarz miasta Świeradów zdrój nie jest świadom niszczenia z dnia na dzień statusu uzdrowiska? Puszczanie waszych ścieków do Kwisy jest karygodnym postępowaniem, mimo iż “zieloni” walczyli o to wszystko to czy nadal nie jest panu wstyd? Gdzie w tym momencie jest pana godność, cokolwiek z nią związaną? Jeżeli jest to dla pana tak oczywiste, proponuję aby nagrał pan filmik prezentacyjny, że śmiało można się kąpać w naszej kwisie poniżej oczyszczalni. Nie ma pan gosnosci za grosz, jest pan złotówą która patrzy tylko na swój portfel a nie na środowisko i ludzi którzy cierpią na pana spływie do Kwisy. Znajdzie się ktoś odwazny kto wyleje to panu na ogródek

 1. No cóż. Przykro patrzeć. Oto są prawdziwe osiągnięcia burmistrza z Szambo Zdroju. Budować, budować , na środowisko nie zważać, na mieszkańców nie zwracać uwagi, na sąsiadów nie zważać, przepisów nie przestrzegać. Oto cały program Marciniaka

 2. Burmistrza i cała władze co zezwoliła na spuszczanie ścieków do rzeki to latem w złotnicki jeziorze wykapac jak będzie całe zielone i smaczna rybkę zaserwować toksyczna. Banda nie.do.rozwinietych urzędników. Hotele dla Niemców ważniejsze niż rodowity mieszkaniec PARODIA

 3. Straszne to!!! Zrzut ścieków do rzeki-zgodny z prawem, przecież jest zezwolenie,…zgoda instytucji nadzorujących. Przywóz odpadów z Niemiec- zgodny z prawem, jest zezwolenie, zgoda odpowiednich instytucji. Ludzie, gdzie my żyjemy, co się w naszym kraju i z nami dzieje, godzimy się na takie rozwiązania!!!??? Gdzie są obecni rządzący, to oni tworzą przepisy!!! Przecież to nasze środowisko, my tu żyjemy, to MY!!! Straszne to i smutne, że na to się godziny…

 4. Słuchajcie , to może napiszmy z funkcji i NAZWISKA osób które brały udział i są odpowiedzialne na wydanie decyzji legalizującej (!!!!!) zrzut fekaliów …. podziękujmy tym osobom za ciężką prace …..

 5. A wojewódzki inspektorat ochrony środowiska śpi!!!
  Sanepid Lubań śpi!!!
  Brak zgłoszenia !!!
  Nic się nie stało !!!
  To tylko foto……
  A syf płynie !!!!

 6. Jest to ewidentne łamanie prawa ! Jeśli prawo nie działa to ekolodzy w naszym kraju stosują metodę zatykania rury prowadzącej ścieki. Metoda skuteczna. Czas najwyższy zastosować ten sposób. Poprzednio Świeradów Zdrój należał do powiatu lwóweckiego. Toczyły się intensywne działania na rzecz przeniesienia miasta Świeradowa do powiatu lubańskiego. Powstaje pytanie: co robią władze Lubania w sprawie dewastacji środowiska w Świeradowie Zdroju ? Interesuje to kogo w Lubaniu Śląskim?

 7. No właśnie. Gdzie macie mieszkańcy szamba? Podłączone do ogólnospławnej kanalizacji. A burmistrz was nie ściga. Więc może burmistrza ścianie NIK lub prorok? A pisma do nich powinny wyslac Rady gmin położonych nad Kwisą. Nie rozumiecie że robi z was idiotów? Sprawdźcie dane na temat wywozu ścieków z posesji. Liczyć chyba umiecie, to zobaczycie, że w Szambie Zdr. nie robi się nic, żeby zaczopować szamba bo to koszty dla mieszkańców a oni nie wybiorą nastepny raz. To ,że dyrektor zamiast chronić wody polskie pozwala na takie działanie to KRYMINAŁ.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here