Dobry stomatolog dziecięcy

2
502

Leczenie stomatologiczne dzieci wymaga nie tylko zupełnie innej wiedzy, ale i innego podejścia. Traktowanie małego pacjenta tak, jak dorosłego pod każdym względem, może spowodować, że zrazi się on do usług dentystycznych i będą mu się one kojarzyły z traumą. Czym powinien charakteryzować się dobry zakład stomatologiczny dla dzieci? Odpowiedź poniżej.

Właściwa atmosfera w gabinecie

Aby maluch był w stanie zaakceptować mało przyjemny fakt, jakim jest leczenia zębów, powinien mu się on kojarzyć z zabawą. Żadne dziecko nie uśmiechnie się na widok białych ścian i zimnego fotela na środku, a tym bardziej nie zgodzi się na pozostanie w takim miejscu choćby minuty. Atmosfera wewnątrz gabinetu, jakim dysponuje stomatolog dziecięcy Poznań jest aspektem kluczowym. Bajki wyświetlane na ekranie, dziecięce książeczki, gry, pluszowe maskotki – to wszystko pozwoli dziecku zapomnieć o zabiegu.

Wykwalifikowani specjaliści

Odpowiednia atmosfera w dziecięcym gabinecie to nie wszystko. Dobry dentysta dziecięcy Poznań to osoba mogąca poszczycić się dużymi umiejętnościami i doświadczeniem. Każdy zabieg musi być wykonywany z najwyższym profesjonalizmem i pewnością, bez względu na to, czy jest to zwykłe wypełnienie w zębie mlecznym czy skomplikowany zabieg chirurgiczny. Prócz posiadanych umiejętności z zakresu stomatologii, dobry specjalista w tym zakresie musi charakteryzować się odpowiednim podejściem do małego pacjenta i dużą dozą empatii i wyrozumiałości.

Najnowocześniejsze metody

Zastrzyk znieczulający i wielkie wiertło to obraz, który na szczęście odszedł już do lamusa. Komputerowe bezbolesne znieczulenie, jak również stosowanie gazu rozweselającego to obecnie absolutne standardy, pozwalające na pełen komfort wykonywanego zabiegu. Obecnie stomatolodzy dziecięcy dysponują takimi udogodnieniami, jak np. kolorowe plomby, czyniące wizytę na fotelu dentystycznym jeszcze przyjemniejszą.

Wizyta adaptacyjna

Oswojenie dziecka ze stomatologią powinno odbywać się spokojnie i wieloetapowo. Rekomendowanym wstępem jest skorzystanie z wizyty adaptacyjnej, podczas której dziecko oswaja się z gabinetem, pracującymi na miejscu osobami, przyrządami dentystycznymi. Dobrą praktyką jest oczywiście również zaznajamianie dziecka z tematem już w warunkach domowych. Rodzice mogą od najmłodszych lat uczyć swoje pociechy właściwej higieny jamy ustnej, nie używając przy tym słów nacechowanych negatywnie, np. ból.

Jeżeli klinika stomatologiczna dla dzieci spełnia powyższe kryteria, jest to przestrzeń przyjazna małym pacjentom. Dzięki temu każdy maluch rozpoczyna swoją przygodę w sposób bezpieczny i komfortowy.

Nasza mała Pacjentka uderzyła się w trakcie zabawy w "górną dwójkę" i ząb złamał się. Na szczęście można było go odbudować kompozytem . Za kilka godzin kolor kompozytu będzie identyczny, jak kolor zęba. Za pół roku spotkamy się na badaniu kontrolnym 🙂

Opublikowany przez Ziombki – Stomatologia dziecięca Poniedziałek, 6 lutego 2017

-/ Artykuł napisany przy współpracy z Centrum Stomatologi dzieciecej Ziombki.pl Pozań /-
Lh

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here