Do wyrobiska zwozili odpady komunalne

3
2732

Na teren rekultywowanego wyrobiska poeksploatacyjnego wwożone były odpady pochodzenia komunalnego wymieszane z glebą i ziemią. Interweniował WIOŚ.

 

 

Inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, podczas działań kontrolnych podejmowanych na terenie rekultywowanego wyrobiska poeksploatacyjnego zatrzymali trzy nielegalne transporty z odpadami.

Do zdarzenia doszło w połowie września na terenie wyrobiska znajdującego się w gminie Legnickie Pole, w powiecie legnickim, jednak WIOŚ dopiero teraz ujawnił nieprawidłowości.

„Zatrzymane transporty to zmieszane odpady pochodzenia komunalnego wymieszane z glebą i ziemią, które zostały zdeponowane niezgodnie z decyzją Marszałka Województwa Dolnośląskiego na przetwarzanie odpadów na w/w terenie.” – wskazuje WIOŚ.

Pracownicy Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ w Warszawie pobrali próbki do badań. Na miejscu zdarzenia czynności prowadzili również Policjanci.

„W związku z ujawnieniem nielegalnego procederu złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku z art. 183§ 1 Kodeksu Karnego. Prokuratura Okręgowa w Legnicy wszczęła śledztwo w sprawie. Za zarzucane czyny grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.” – dodaje WIOŚ.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here