Uroczyste obchody Dnia Strażaka i poświęcenie samochodu

2
331

W niedzielę 05 maja 2019 r. w Wojciechowie w trakcie obchodów dnia strażaka dokonano poświęcenia nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault.

W trakcie uroczystości ksiądz Jan Misiurek pobłogosławił strażaków i w ramach wdzięczności za ich dotychczasową działalność na rzecz wsi i zaangażowanie w życie kościoła ofiarował im figurę św. Floriana.

 

Strażacy wyrażają wdzięczność zarówno mieszkańcom wsi za przekazanie środków finansowych z funduszu sołeckiego w kwocie 25 tyś zł oraz burmistrzowi Gminy i Miasta Lubomierz Panu Markowi Chrabąszczowi, który z budżetu Gminy przekazał na ten cel 10 tys. zł.

Na chwilę obecną trwają intensywne prace modernizacyjne dostosowujące remizę do parametrów zakupionego auta. Na finiszu jest również procedura wprowadzenie pojazdu do podziału bojowego.
Pozyskiwanie nowego sprzętu oraz zaangażowanie druhów OSP znacząco wpływa na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców oraz przyciąga nowych strażaków-ratowników jak i dużą grupę młodzieży, która chętnie uczestniczy w działalności jednostki.

Mariusz Kozłowski i Sławomir Pełka

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here