Do trzech razy sztuka. Mamy złoto w International Bench Press League

1
258

Dnia 31 marca 2019 roku odbył się finał najbardziej prestiżowego turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc, czyli International Bench Press League edycja 2018/2019.

Jak mawiają do trzech razy sztuka okazuje się być prawdą.

Zbigniew BOCZAR mieszkaniec Lwówka Śląskiego, na co dzień żołnierz jednostki wojskowej w Bolesławcu po raz trzeci walczył o podium. Dwa lata temu był brąz w kategorii wagowej do 83 kg, a w tym roku upragnione Złoto. Edycja 2018/2019 składała się z dwóch rzutów. Podczas pierwszego startu 9 grudnia 2018 Zbigniew Boczar zdobył srebro, ale wola walki, determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu pomogły zdobyć upragnione złoto podczas drugiego rzutu 31 marca, 2019 co w konsekwencji pozwoliło zostać najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii wagowej do 83 kg.

Walka o podium nie była lekka, długi okres przygotowań, zabijanie wagi, praca na szczęście nie przeszkodziły w realizacji założonego celu. Wywalczone złoto tak nie cieszy, jak radość synów z możliwości wspólnego odbierania medalu. Te krótkie minuty spędzone na podium wspólnie z dziećmi i ich radość są uwieńczeniem starań i motywacją do dalszych treningów.

Podczas tej edycji rozgrywana była również kategoria służby mundurowe i podzielona była na kategorie wagowe do 93kg i powyżej 93kg. Jak przystało na prawdziwego dowódcę Zbigniew Boczar zdobył brąz w kategorii wagowej do 93kg przegrywając jedynie z cięższymi zawodnikami, którzy zajęli wysokie lokaty w swojej kategorii wagowej.

Wszystko robię w swoim wolnym poza służbowym czasie reprezentując najlepszy klub w Polsce, czyli TYTAN TEAM. Starty i przygotowania pochłaniają sporo pieniędzy, a za podium w tym sporcie pieniędzy nie ma tak jak to większość myśli. Wsparcie mam jedynie ze strony najbliższej rodziny i znajomych – mówi Zbigniew Boczar.

Więcej zdjęć i filmików z zawodów jak również przygotowań na portalach społecznościowych Zbigniewa Boczara, przez które można nawiązać kontakt w celu podjęcia współpracy odnośnie rozpoczęcia swojej przygody z wyciskaniem sztangi leżąc oraz trójbojem siłowym, co jest najlepszą opcją, jeśli chcemy poprawić swoją sylwetkę, siłę jak również kondycję.

Pamiętaj stare sprawdzone metody urozmaicone nowymi rozwiązaniami plus własne zaangażowanie równa się lepsze samopoczucie i wygląd, jakiego nie musimy się wstydzić na plaży wręcz przeciwnie, możemy wzbudzić podziw i ogromom pytań typu jak to zrobiłaś/eś, a sezon plażowy już niebawem, więc pora wsiąść się za siebie. Zdrowo wyglądająca sylwetka to lepsze samopoczucie, większa pewność siebie, co w konsekwencji przekłada się na lepsze zdrowie i spokojniejsze życie.

autor: Zbigniew Boczar

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here