Sprawcy napaści i kradzieży samochodu zostali zatrzymani

0
193

Policjanci Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali trzech sprawców rozboju na 20- letnim mieszkańcu powiatu lwóweckiego. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu lubańskiego, w ubiegłym tygodniu. Podejrzani przy użyciu siły wyciągnęli pokrzywdzonego z pojazdu, który ukradli wraz z rzeczami w nim pozostawionymi. Zatrzymani usłyszeli już zarzut. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju pokrzywdzony został zaatakowany na stacji benzynowej. Do pojazdu w, którym przebywał podeszło dwóch mężczyzn, następnie pokrzywdzony został z niego wyciągnięty i uderzony. W tym czasie 19- letnia kobieta wsiadła do samochodu i odjechała w nieznanym kierunku. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę około 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami rozboju są 20 i 25- letni mieszkańcy powiatu lwóweckiego oraz 19- letnia mieszkanka powiatu lubańskiego. Powiadomieni o rozboju policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali na swoim terenie dwóch mężczyzn, przy których znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstwa. 19- letnia kobieta została zatrzymana w swoim miejscu zamieszkania. Pojazd został odnaleziony. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany przez śledczych materiał pozwolił na przedstawienie im zarzutu rozboju. Sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym.

st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here