Dlaczego z Biedronek wycofują partię butelek piwa Carlsberg?

0
840
zdjęcie poglądowe (© Lwówecki.info)

O wycofaniu z obrotu partii butelek piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml w ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

 

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu niewłaściwie oznakowanych butelek piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml.

Wycofaniu podlega piwo Carlsberg Pilsner Premium w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: LPL03L/215, 30.04.22 wskazane godziny na butelce od 10:05 do 10:27” – informuje w komunikacie Główny Inspektor Sanitarny, który dodaje, iż producent piwa firma Carlsberg Polska Sp. z o.o. niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pomyłce powstałej podczas etykietowania poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt tj. Jeronimo Martins Polska S.A. o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru.

Jak się okazuje powodem wycofania z obrotu partii butelek piwa jest błąd na linii produkcyjnej. Otóż do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0% obj. Błąd nastąpił tylko na etykiecie z przodu butelki, natomiast etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu. Konsumenci są uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym dokonali zakupu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here