BRJ wraca do Lwówka Śląskiego

28
5516

Marek Jakubiak wypowiedział umowę firmie Doctor Brew, która od kilku lat dzierżawiła browar w Lwówku Śląskim. Właściciel firmy zapowiedział powrót grupy BRJ do najstarszego browaru w Polsce.

 

W 2018 roku należący do grupy Browary Regionalne Jakubiak lwówecki browar miał zostać sprzedany, a wraz z nim Browary Ciechan i Bojanowo. Spółka liczyła na to, że Ciechana uda się sprzedać za 60 mln zł Lwówka za 20 mln zł i Bojanowo za około 28 mln zł. Jakubiak swoją decyzję tłumaczył poświęceniu się polityce i nowo rozpoczętym inwestycjom, jak dokończenie budowy browarów w Darłowie i Biskupcu. Ostatecznie lwówecki browar został wydzierżawiony przez Doctor Brew. Przekazując lwówecki browar Marek Jakubiak zapowiadał, iż po dwóch latach dzierżawca będzie miał prawo pierwokupu.

Niewiele miast europejskich może pochwalić się ponad 800-letnią tradycją warzenia piwa. Lwówek Śląski ją ma. Zlokalizowany tu najstarszy browar w Polsce posiada tradycje piwowarskie datowane od 1209 r.

Browar Lwówek wraca do Grupy BRJ

Pragnę poinformować, że podjąłem decyzję o wypowiedzeniu w trybie natychmiastowym umowy dzierżawy firmie Doctor Brew. Produkcja marki Browar Lwówek będzie kontynuowana przez właściciela czyli grupę BRJ. – poinformował na profilu społecznościowym Marek Jakubiak.

 

Jak oceniacie ostatnie lata naszego browaru i produkowanego w nim trunku? Czy zmiana wyjdzie na lepsze, czy wręcz przeciwnie?

28 KOMENTARZE

  1. Ostatnio w pizzerii Kuźnia kupiłem promowane tam piwo Walońskie z browaru Czarnków. Bardzo dobre w smaku. Czy jest odpowiednik w gamie piw Lwóweckiego browaru? Jak się nazywa?

  2. Jak można promować nasze miasto a tym bardziej browar kiedy liczne grupki turystów odwiedzające nasze miasto zmuszone było pocałować klamkę bramy browaru( sobota). Jakie te nasze piwo jest…ale jest i warto go zaoferować odwiedzającym. Przykre to ….nie docenia się tego co się ma.

  3. marek to cham który ma pracownika za zero. W bojanowie zwolnił pracownika za to,że zobaczył koło jego nogi kiepa!. Pracowałem w lwoweckim browarze. Przyjąłem się zaraz po szkole, mimo zaangażowania jedyne na co można liczyć to parę piw trafiających z rozlewni do plecaka:D oprocz najniższej krajowej/+/- 50godz pracy tyg. oczywiście za wolne. Modernizacja firmy ukończyła się w latach 70tych. Brak modernizacji,napraw,unowocześnień. Przedsiębiorstwo nastawione na krótkotrwały zysk a nast sprzedaż/dzierżawe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here