Dlaczego nie ma chodnika i kiedy go wybudują?

0
939

Dlaczego nie ma chodnika prowadzącego do nowego mostu w Lwówku Śląskim? Ten uroczyście oddano w sierpniu br. Koszt inwestycji przekraczał 4,6 mln zł. Jednak droga dla pieszych została wyłożona szutrem. Na asfalt, czy „puzzle” betonowe najwyraźniej nie starczyło.

 

W czwartek 5 sierpnia 2021 roku uroczyście oddano do użytku nowy most w ciągu drogi wojewódzkiej 364, ulicy Betleja w Lwówku Śląskim. Jeszcze podczas otwarcia Leszek Loch Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei tłumaczył, iż chodnika do i z mostu nie można było zlecić i nie będzie on wykonany, do czasu wytyczenia przebiegu dojazdu do zabytkowego mostu, który to przebieg jest jeszcze w opracowaniu.

Uroczyste otwarcie mostu w Lwówku Śląskim

Tłumaczenie pana dyrektora miało jednak pewne niedociągnięcie. Otóż rodziło się pytanie; co ma do tego tłumaczenia odcinek od nowego mostu do przejazdu kolejowego? Dlaczego tam nie zrobiono chodnika? O to zapytaliśmy ostatnio pana dyrektora DSDiK.

Ten tłumaczy, iż wniosek o budowę takiego chodnika został zatwierdzony i obecnie oczekuje na podpisanie porozumienia, na podstawie którego to Gmina będzie pełnić rolę inwestora zastępczego.

„Termin wykonania prac projektowych wskazano na 2022 r. Termin realizacji prac budowlanych zostanie ustalony po przygotowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu wymaganych zgód i pozwoleń.” – wyjaśnia pan dyrektor.

Tak, więc może już za rok mieszkańcy Lwówka Śląskiego w drodze do Płakowic do nowego mostu będą mogli poruszać się chodnikiem z prawdziwego zdarzenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here