Chcieli się napić. Pieniądze ukradli z hotelowej recepcji

0
947

To miał być plan idealny. Dwóch mężczyzn, żeby mieć za co kupić alkohol i papierosy postanowiło ukraść skarbonkę z hotelowej recepcji. Zanim ich zatrzymali to większość pieniędzy już roztrwonili.

 

Źle się zaczął ten tydzień dla dwóch młodych mężczyzn, którzy za wszelką cenę chcieli się zabawić. Brak pieniędzy postanowili oni zrekompensować kradzieżą skarbonki z hotelowej skarbonki. Po wejściu do hotelu w Leśnej jeden z mężczyzn odwrócił uwagę recepcjonistki, a drugi w tym czasie z lady skradł skarbonkę z gotówką w kwocie około 1500 złotych.

Zadowoleni z siebie mieszkańcy powiatu ostrołęckiego oraz lubańskiego poszli prosto do sklepu zaopatrzyć się w papierosy i alkohol. W tym czasie personel hotelu dostrzegł brak skarbonki i powiadomił policję. Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 czerwca br.

Sprawą zajęli się lubańscy policjanci. W ramach prowadzonych czynności operacyjnych ustalili i tego samego dnia zatrzymali dwóch sprawców kradzieży mienia.

– Nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani w centrum Leśnej. W trackie przeszukania policjanci ujawnili przy nich blisko 500 złotych. Pozostałą gotówkę zdążyli wydać na używki w postaci papierosów i alkohol. – wskazuje asp. szt. Justyna Bujakiewcz- Rodzeń z lubańskiej policji.

Mężczyźni w wieku 39 i 40 lat trafili do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży mienia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here