Czym powinien wyróżniać się dobry okap podszafkowy? Praktyczny poradnik

3
650

Wybór odpowiedniego okapu jest wyzwaniem, z którym prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się każdy z nas – zwłaszcza gdy planujemy gruntowny remont kuchni. Napięty budżet nie zawsze pozwala jednak na zakup modelu z górnej półki cenowej. Nic straconego. Niedrogi okap podszafkowy może być dla niego znakomitą alternatywą. Na jakie parametry zwrócić uwagę, szukając okapu podszafkowego? Sprawdź w naszym dzisiejszym poradniku produktowym.

 

Okap podszafkowy – wady i zalety
Okapy podszafkowe są urządzeniami stworzonymi z myślą o posiadaczach kuchni o niedużym metrażu. Ze względu na niewielkie gabaryty świetnie sprawdzą się one w aneksach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. W porównaniu z okapami teleskopowymi czy wyspowymi ich wydajność jest zdecydowanie mniejsza i najczęściej nie przekracza 200 m³ na godzinę (dla pomieszczenia o standardowej wysokości sufitu). Bez problemu zamontujesz je za to zarówno w kuchni wolnostojącej, jak i do zabudowy.

Ogromną zaletą okapów podszafkowych jest, jak już wspomnieliśmy, ich cena. W większości przypadków nie przekracza ona 250 zł. Jego zakup nie powinien więc znacząco wpłynąć na stan Twojego budżetu. Nie wiesz, gdzie znaleźć dobry okap? Zajrzyj na Neonet i porównaj ceny poszczególnych okapów podszafkowych. Skorzystaj z opcji darmowej dostawy i ciesz się wysyłką już następnego dnia.

Alternatywą dla okapu podszafkowego jest okap blatowy. Zaporowa, bo dochodząca nawet do 2000 zł, cena takich okapów sprawia jednak, że klienci decydują się na niego stosunkowo rzadko. I słusznie, ponieważ ich parametry są do siebie najczęściej bardzo zbliżone.

 

Kuchenne okapy podszafkowe do 250, 350 i 450 złotych

 

Okap Amica OSC6211I
Amica OSC6211I to najtańszy z okapów podszafkowych, jaki znalazł się w naszym zestawieniu. Charakterystycznym elementem tego modelu jest jego design. Obudowa ze szkła i metalu nadaje kuchni stylowy, minimalistyczny wygląd. Sercem urządzenia są aktywne filtry węglowe, które mają za zadanie oczyszczać znajdujące się w pomieszczeniu powietrze. Aluminiowy filtr odpowiada zaś za oddzielanie cząsteczek tłuszczu od reszty unoszących się oparów. Wydajność okapu sięga 174 m³. Kliknij i dowiedz się o nim więcej.

Okap Electrolux LFU215X
Ze względu na większą niż przeciętna wydajność (272 m³/h) okap ten polecany jest osobom posiadającym aneks kuchenny o powierzchni najmniej kilkunastu metrów kwadratowych. Zmywalny filtr ułatwia utrzymywanie w czystości urządzenia i przedłuża jego żywotność.

Okap Candy CBT625/2X
Trzecia i ostatnią z naszych propozycji jest sygnowany logo Candy okap CBT625/2X, o klasie energetycznej B i wydajności dochodzacej do 332 m³/h. Urządzenie wyposażone jest w 2 pary filtrów węglowych i aluminiowych. Energooszczędne lampki LED zapewniają doskonałe oświetlenie wszystkich gotujących się na płycie kuchennej naczyń. Ten i pozostałe okapy kuchenne znajdziesz na stronie Neonet – popularnej sieci sklepów ze sprzętami RTV, AGD i IT.

 

-/ Materiał zewnętrzny -/ Lh

3 KOMENTARZE

  1. Abstrahując od sensu znalezienia się tego artykułu na łamach portalu, zachęcam do odwiedzin NEONET. Jako kierownik tego salonu zapewniam, że mamy największy wybór tego asortymentu w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Załoga salonu dołoży wszelkich starań, żeby dobrać najbardziej odpowiedni model. Dotyczy to zarówno okapów, jak i całej reszty produktów z naszej oferty, o czym mogą poświadczyć nasi zadowoleni Klienci, z których wielu to Państwa sąsiedzi. 🙂 Zapraszamy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here