Czy znajdą nieco ponad 230 tysięcy?

2
1204

Dokładnie 234.981,40 zł. Tyle wynosi różnica pomiędzy kwotą, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a kwotą zaproponowaną przez jedynego oferenta.

 

Chodzi o przetarg na remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu. Pierwszy przetarg rozpisano w maju br. Wówczas, jak informowaliśmy (tutaj) kwota jaką zażądał potencjalny wykonawca niemal dwukrotnie przewyższyła środki posiadane przez Gminę Lubomierz. Pochodząca z Torunia spółka, za remont zgodnie ze specyfikacją zawołała: 747.901,80 złotych. Burmistrz Lubomierza poinformował, iż na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 445.544,55 zł brutto.

zdjęcie poglądowe

Władze Lubomierza unieważniły postępowanie i rozpisały drugi przetarg. We wtorek poznaliśmy jego wyniki. Niestety, nie są to dobre informacje dla lubomierskiego budżetu, aczkolwiek nieco lepsze niż poprzednio. Tym razem pochodząca z Bolesławca firma za realizację inwestycji żąda 680.525,95 zł. Burmistrz informuje, iż na to zadanie nadal ma zarezerwowane 445.544,55 zł brutto.

Czy w budżecie znajdzie się brakujące nieco ponad dwieście trzydzieści tysięcy złotych, czy Gmina unieważni ten przetarg i ogłosić nowy? Na jaki krok zdecydują się w Lubomierzu, o tym z pewnością przekonamy się już wkrótce.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here