Działanie pilotażowe Lubomierz: ożywienie parku miejskiego

11
864

Ożywienie parku miejskiego przy centrum miasta Lubomierz stanowiło pierwszy etap rewitalizacji parku i obejmowało uporządkowanie terenu i nasadzenie zieleni w parku w zespole kościelno– klasztornym przy ul. Plac Kościelny w Lubomierzu.

 

W ramach zadania usunięto krzewy i drzewa (tzw. samosiejki) oraz wykarczowano korzenie i wyrównano teren. Zagospodarowano klomb znajdującego się przy krzyżu misyjnym poprzez przygotowanie obwódki trawnika, obwódki ziemi na nasadzenia kwiatów jednorocznych, wykonano niską obwódkę bukszpanową, środek klombu został wypełniony różą rabatową i dosadzono magnolię w kolorze różowym. Przy wejściu na plebanię posadzono 10 sztuk cisu pospolitego odmiany płożącej. W parku zamontowano 10 ławek parkowych i 6 koszy na śmieci. Skwer miejski wchodzi w skład zabytkowego zespołu kościelno– klasztornego w Lubomierzu.

Zadanie wykonywane zgodnie z projektem szaty roślinnej uzgodnionym i zatwierdzonym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

 

-/Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz Marek Chrabąszcz/-

11 KOMENTARZE

  1. Cis 10szt….”roślina trująca, we wszystkich częściach rośliny, oprócz osnówki otaczającej nasiono, znajdują się duże ilości trujących związków…(wikipedia)”-są przecież inne gatunki bardzo pięknych drzew i krzewów rodzimych polskich odmian. Miejska Rado, Parafio lubomierska to jest typowo teren parku gdzie mają beztrosko wypoczywać rodziny z dziećmi… o nieszczęście się prosicie, a i odpowiedzialność majątkowo-karną też Wy ponosicie, lecz zdrowia/życia się już nie przywróci.

  2. Sorry! Ale kto je igły cisa? Kto obgryza drzewa, oczywiście z ludzi? Aby aktywować niebezpieczne trucizny obecne w soku cisów, konieczne jest przeżucie ich części (np. igieł lub nasion). Ale gdzie te rośliny niby są?

  3. Przepraszam, a czyj jest ten park ? Czy nie przypdkiem KK ?
    Pozbyli się zbuka i niech Państwo wali kasę, a dobrodziej sobie pospaceruje?
    A może na korcie tenisowym, pod którym pochowani są LUDZIE zróbcie jeszcze festyn ku czci …

  4. Co trawę będziecie malować na tęczowe kolory, nie macie innych spraw np. Bankomat w Lubomierzu, może wyjechał ten od bankomatów do Hiszpani i czekacie na telefon.

  5. Ale Wy tylko potraficie narzekać… weźcie się i wyprowadźcie jak Wam tu nie pasuje do takiego miejsca co w końcu będzie spełniało w 100% Wasze oczekiwania… albo… Zobaczcie czasami w czymś jakieś dobre strony, przestańcie tylko narzekać i wiecznie pluć jadem na wszystko i wszystkich…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here