Czy zdążą z remontem mostu zanim się rozsypie?

4
1776

Tak dziś szłam sobie z Plakowic do Lwówka. Jak zobaczyłam stan mostu to się przeraziłam. Wystarczy, że ktoś delikatnie oprze się o barierę i wpadnie do rzeki. Strach z dziećmi tamtędy chodzić. – pisze do redakcji czytelniczka, która na zdjęciach uwieczniła pogarszający się stan mostu w ciągu drogi wojewódzkiej 364, ulicy Betleja w Lwówku Śląskim.

O jego planowanym remoncie słychać już od ponad roku. Niestety kolejne terminy wejścia na plac budowy są przesuwane.

Planowany termin wejścia na roboty budowlane (rozpoczęcie etapu III) 30.08.2019 r. uzależniony jest od zakończenia zadania w miejscowości Pielgrzymka pt.: „Remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w km 34+039 w m. Pielgrzymka” – wyjaśniał w lutym ubiegłego roku Leszek Loch Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Już pół roku później mieliśmy informację, iż termin nieco się przesunie – Planowany termin wejścia na roboty budowlane początek 2020 r. planowany termin zakończenia styczeń 2021 r – tłumaczył w sierpniu ubiegłego roku dyrektor DSDiK.

Dziś już wiemy, że i ten drugi termin nie zostanie dotrzymany. Jak informuje Leszek Loch: – Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na pierwszą połowę 2020 r., a ich zakończenie na listopad 2021 r.

Terminy przesuwają się, a most sypie się w oczach i coraz bardziej zagraża bezpieczeństwu, co widać na zdjęciach od czytelniczki.

ostatnio dodane:
Jest nowy termin remontu mostu w Lwówku Śląskim

4 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam osób kompetentnych kiedy będzie chodnik do byłych Płakowic. Śmiech na sali tyle lat minęło od powstania powiatu lwóweckiego dzięki Płakowicom i żeby do dnia dzisiejszego nie zrobić 300 metrów chodnika. Ludzie codziennie muszą taplać się w błocie albo ocierać o lusterka przejeżdżających samochodów. Wstydźcie się!!!!!!!!

  2. A przez Płakowice to co ? W centrum chodniki po dwóch stronach ulicy a Płakowicach. To miała być dobra zmiana. A radny jak zwykle bezradny i tylko liczy się Dworek. Wstyd Piotr.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here