Czy w Jeleniej Górze powstanie sklep sieci E.Leclerc?

0
3642
fot.: 24jgora.pl

Budynek, w którym niegdyś funkcjonował supermarket Tesco dziś jest częściowo opuszczony. Francuska sieć E.Leclerc jest zainteresowana przejęciem ogromnego budynku przy alei Jana Pawła II.

 

 

W sierpniu 2021 roku supermarket Tesco w Jeleniej Górze na skutek wycofania się firmy z polskiego rynku został na stałe zamknięty. Od tamtej pory budynek częściowo świeci pustkami. Wśród mieszkańców pojawiały się różne pomysły co mogłoby powstać w budynku po dawnym Tesco, niektórzy stawali po stronie zorganizowania tam atrakcji turystycznej w postaci toru gokartowego, inni opowiadali się za kontynuowaniem w budynku działalności handlowej. Wiemy już, że żadnej atrakcji w tym miejscu nie będzie. W budynku swoją działalność prawdopodobnie rozpocznie francuska sieć supermarketów i hipermarketów E.Leclerc. To sieć, która zrzesza niezależnych handlowców pod jednym szyldem i jest mocno zainteresowana przejęciem budynku po dawnym Pasażu Tesco w Jeleniej Górze.

Zgłosiła się do nas firma, która jest zainteresowana zakupem tego obiektu od Tesco[…] Pozostała jeszcze tylko sprawa użytkowania na lata dłuższe niż do 2028 roku, z tego względu, że termin użytkowania Tesco był czasowy i zamknięty do 2028 roku. Nowy właściciel chce mieć pewność, że po tej dacie dalej będzie mógł funkcjonować jako obiekt handlowy. – mówił dla Muzycznego Radia prezydent Jeleniej Góry.

 

 

Cieszy fakt, że tak ogromna sieć jest zainteresowana wejściem na rynek w stolicy Karkonoszy. Obecnie funkcjonujący dla kilku punktów pasaż będzie mógł znów przynosić korzyści dla miasta w postaci podatków, które Urząd będzie mógł pożytkować na miejskie wydatki, które w obecnych trudnych czasach wciąż rosną.

Będą tam funkcjonowały wszystkie obiekty, które się tam znajdują. Będzie stacja paliw, będzie galeria handlowa i Decathlon[…] Branża spożywcza będzie w głównej części, a w pozostałej to oczywiście tak jak będą najemcy. – dodał prezydent Jerzy Łużniak

-/autor:24jgora.pl/-

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here