Czy uda się wyremontować drogę Lubomierz – Radoniów?

0
587

Wczoraj poznaliśmy oferty złożone w przetargu na remont drogi powiatowej nr 2511D Lubomierz – Radoniów o dł. 4,088 km. Te przewyższają kwotę, jaką planowano na to zadanie.

 

Po tym, jak władze Powiatu Lwóweckiego pozyskały dofinansowanie na remont drogi z Lubomierza do Radoniowa wielu kierowców odetchnęło z ulgą licząc na szybki remont tej będącej w bardzo złym stanie technicznym drogi. Oprócz nieco ponad 2 milionów złotych jakie Powiat pozyskał z funduszu rozwoju dróg dofinansowanie remontu zadeklarował także Burmistrz Gminy Lubomierz. Pozostałe środki miały pochodzić z budżetu Powiatu.

Pod koniec marca Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg, w którym wskazał zakres prac. Ten obejmuje remont nawierzchni wraz remontem ciągów pieszych oraz remont odwodnienia drogi, czyli kanalizacji deszczowej oraz istniejących przepustów i rowów.

Wstępnie przeprowadzenie prac i związanych z nimi utrudnieniami w ruchu planowano pomiędzy czerwcem a grudniem bieżącego roku. Jednak cała inwestycja w dużej mierze zależy od złożonych w przetargu ofert. Te poznaliśmy w dniu wczorajszym.

Przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem. Swoje oferty złożyło w nim pięć firm. Te za realizację zadania zgodnie ze specyfikacją zażądały kwoty od 4.280.812,15 zł do 5.050.229,94 zł. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 3.285.519 zł.

Teraz złożone oferty zostaną sprawdzone pod kątem formalno- merytorycznym.

Mieszkańcy i kierowcy z niecierpliwością będą oczekiwać także informacji, czy uda się zgromadzić brakujące środki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here