Wzruszający Dzień Babci i Dzień Dziadka

0
3134

W muzyczną podróż do lat młodości zabrali swoich najukochańszych dziadków i babcie ich wnukowie. Nie zabrakło słodkości, laurek i wielu wzruszeń.

 

 

Babcia i Dziadek to słowa, które chyba każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu osoby, które zawsze mają czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, wyrozumiali, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

„Jeśli nic nie idzie dobrze, zadzwoń do babci” – SP 1 Gryfów Śląski

Przypadające 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni kojarzone z dzieciństwem, ale także doroczna okazja do podziękowań. O swoich najukochańszych nie zapomnieli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim, którzy przy wsparciu nauczycieli i dyrekcji placówki zorganizowali wyjątkowe wydarzenie.

„To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają Dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz, co najważniejsze ciasteczka” – SP 1 Gryfów Śląski

 

 

W piątkowe popołudnie 20 stycznia na zaproszenie swoich wnuków do gryfowskiej „Jedynki” przybyły babcie i dziadkowie. Wnuczęta, z okazji ich święta zaprezentowały piękny program artystyczny, w czasie, którego śpiewały piosenki i składały im życzenia. W tle prezentowane były zdjęcia uczniów z dziadkami oraz wzruszające cytaty.

„Coraz częściej, kiedy wybieram osobę, która zainspirowała mnie najbardziej, wracam do mojego dziadka” – SP 1 Gryfów Śląski

Wydarzenie zostało przygotowane pod czujnym okiem pań: Ewy Kasprzak, Agnieszki Lewandowskiej i Elżbiety Rakowskiej. „W szkole zawsze organizowano Dzień Babci i Dzień Dziadka w młodszych klasach, natomiast wydaje mi się, że jak już dzieci przechodzą do klasy IV gdzieś to zanikało, dlatego postanowiłyśmy tym razem przygotować takie święto dla Babć i Dziadków uczniów z klas IV – VIII. Przygotowaliśmy koncert piosenek z lat 70- tych. Wracamy do młodości naszych Babć i Dziadków.” – wyjaśniała Pani Elżbieta Rakowska.

Wydarzenie wspaniałymi pokazami tańca uświetnili absolwenci „Jedynki”.

„Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem, trochę najlepszym przyjacielem” – SP 1 Gryfów Śląski

Frekwencja dopisała na tyle, iż wydarzenie musiało odbyć się w dwóch odsłonach, żeby wszyscy seniorzy mogli zmieścić się na sali sportowej. Przybyłych gości w progach „Jedynki” powitała Jadwiga Hawryluk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim:

„Oczywiście każdy z nas wie, z nas dorosłych, że Pan Bóg tak naprawdę nie może być wszędzie, dlatego właśnie dał nam Was – Dziadków. To Wy poświęcacie nam bardzo dużo czasu, nigdy go nie żałujecie, jesteście zawsze życzliwi, pogodni i uśmiechnięci, przytulacie, nakarmicie, udzielacie ważnych lekcji życiowych, o czym młodzi ludzie, którzy przygotowali to spotkanie doskonale wiedzą.” – mówiła Pani Dyrektor, która podziękowała nauczycielkom za pomoc w przygotowaniu wydarzenia oraz rodzicom, którzy upiekli przepyszne ciasta.

 

 

„Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które naprawdę trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota” – SP 1 Gryfów Śląski

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie, z okazji Waszego święta życzymy Wam długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością, szacunkiem, życzliwością i miłością najbliższych. Niech samotność omija Państwa szerokim łukiem, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służą innym.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here