Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

0
362

Rynek e-commerce w Polsce przekracza już 100 mld złotych rocznie, 3/4 Internautów dokonuje zakupów online, a wyszukiwarka służy również do znajdowania usług offline. Dlatego tak ważne jest pozycjonowanie sklepów internetowych, promowanie w wyszukiwarce witryn usługowych, a także pozycjonowanie lokalne biznesów działających w określonym regionie. Bez tego nie ma szans na udział w tych miliardowych zyskach i realizację kluczowych celów firmy.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy pozycjonowanie stron jest trudne, najprawdopodobniej myślisz o samodzielnej realizacji działań SEO. Od razu możemy powiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie. Optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe uwzględnia ponad 200 czynników rankingowych, przy czym nie ma żadnego przepisu gwarantującego sukces, czyli miejsca na pierwszej stronie w Google, a najlepiej w TOP 3. Tu liczy się wiedza, zaawansowane narzędzia analityczne i bogate doświadczenie, które razem zapewniają skuteczność reklamy w Internecie.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron www to długotrwałe i wieloetapowe działania, których celem jest podwyższenie rankingu strony w wynikach wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie strony polega na wieloaspektowym dostosowaniu strony (zarówno pod względem kodu, treści, jak i użyteczności) tak, by Google uznał ją za wartościową i godną wyświetlenia na wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Pozycjonowanie, zwane też SEO (z ang. Search Engine Optimization), jest jednym z najważniejszych elementów, jakie składają się na marketing internetowy, czyli SEM (z ang. Search Engine Marketing) i ma kluczowe znaczenie dla możliwości pozyskiwania klientów za pośrednictwem witryny.

Dlaczego pozycjonowanie strony w Google jest trudne?

Pozycjonowanie strony internetowej – tak ogólnopolskie, jak i pozycjonowanie lokalne – jest procesem wymagającym zastosowania specjalistycznych narzędzi i posiadania zaawansowanej wiedzy z różnych dziedzin. Oto powody, na podstawie których można stwierdzić, że pozycjonowanie stron i sklepów internetowych jest takie trudne.

  • Niezbędna wiedza specjalistyczna z zakresu technicznej optymalizacji witryn (SEO), pozyskiwania linków (link buildingu), użyteczności (UX) i marketingu treści (content marketingu) – umiejętność skutecznego pozycjonowania stron opiera się na różnorodnej wiedzy, którą zdobywa się latami, jednocześnie branża zmienia się tak szybko, że niemal codziennie pojawiają się ważne informacje, mające wpływ na ranking Google.
  • Setki zmian w algorytmach Google – modyfikacje algorytmu wyszukiwarki pojawiają się prawie każdego dnia, a te znaczące mogą całkowicie zmieniać dotychczasowe reguły.
  • Czas – w pozycjonowaniu stron liczy się zarówno nakład czasu poświęcanego na prace optymalizacyjne, przygotowanie treści, analizę użyteczności czy pozyskiwanie linków, jak i cierpliwość w oczekiwaniu na satysfakcjonujące efekty.
  • Specjalistyczne narzędzia analityczne – efektywny marketing internetowy musi opierać się na danych z narzędzi takich jak np.: Senuto, GSC, Ahrefs, Google Analitycs, Google Search Console. Umiejętność korzystania z programów oraz korzystania z danych są niezbędne do działań SEO i SEM. Niektóre narzędzia analityczne są przy tym bardzo kosztowne.
  • Doświadczenie – optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe opiera się w dużej mierze na doświadczeniu. Ponieważ nie istnieje przepis na pozycjonowanie, to właśnie praktyka pozwala na dobór właściwej strategii i unikanie błędów.
  • Systematyczność – w świetle stale zmieniających się algorytmów Google, efektywne pozycjonowanie strony może być osiągnięte wyłącznie poprzez ciągłe, systematyczne działania.
  • Koszty – pozycjonowanie stron wiąże się z wydatkami ponoszonymi m.in. na narzędzia, płatne serwisy czy artykuły sponsorowane. Czas poświęcany na cyklicznie prowadzone działania SEO również jest w tym przypadku kosztem.

Profesjonalna agencja SEO gwarancją sukcesu Twojej strony!

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google należy powierzyć specjalistom. Czynność tak złożona i wieloaspektowa, jak pozycjonowanie strony www, wymaga doświadczenia, wiedzy i zaawansowanych narzędzi, których nie da się opanować samemu. Firma zajmująca się reklamą w Internecie przygotuje strategię promocji w oparciu o analizę strony oraz oczekiwania i potrzeby klienta. Tylko doświadczona agencja zajmująca się reklamą w Google, która może wykazać się imponującymi wynikami, jest w stanie zrealizować skuteczną kampanię.

Swoje działania, możliwości w zakresie profesjonalnej reklamy w Internecie możesz za darmo omówić ze Specjalistą SEO/ SEM z Agencji SEMPIRE. Sprawdź na sempire.pl.

-/Materiał partnera/-Lh

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here