Zdrowe podejście do zmiany sylwetki

1
1858
Fit Style Zone Bolesławiec

Nowy Rok niesie ze sobą wiele postanowień. Wraz ze styczniem każdego roku stawiamy na zmianę swoich nawyków, sylwetki, żywienia. Cel warty pracy i wysiłku, ale jak go osiągnąć? W niniejszym artykule spróbuje odpowiedzieć Wam na to pytanie, na podstawie swojego 8-letniego doświadczenia w pracy z ludźmi, chcącymi zmienić swoje ciało, dzięki treningom.

 

1. ISTOTNYM JEST, ABY ROZPOCZĄĆ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ.

Regularną – przede wszystkim. Ruch musi być czymś, co sprawia Ci przyjemność! Bieganie, rower, basen, siłownia, aerobik, joga, sporty drużynowe – wszystko jest super, o ile Ci się to podoba, robisz to poprawnie i nie wpływa to na pogorszenie Twojego stanu zdrowia, np. wywołując bóle pleców, wynikające z nieprawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, czy przetrenowanie będące skutkiem codziennego, intensywnego treningu, u osób, które cały ubiegły rok spędziły leżąc na kanapie.
Natomiast jeśli bardzo chcesz, ale czujesz obawę, że sam sobie z tym nie poradzisz, najlepiej skorzystaj z pomocy, wiedzy i doświadczenia specjalistów, którzy na co dzień się tym zajmują. W każdym mieście znajdziesz coraz więcej wykwalifikowanych trenerów personalnych oraz instruktorów, pod których opieką nie zrobisz sobie krzywdy.

 

2. WDROŻENIE WPŁYWAJĄCYCH NA KORZYŚĆ ZDROWOTNĄ SYSTEMÓW ŻYWIENIOWYCH.

Dieta – mam wrażenie, że to ciężkie słowo. Ludzie kojarzą sobie przejście na dietę, z procesem bardzo wymagającym, ograniczającym, często zabierającym wszystkie przyjemności.
Z takim podejściem nie zrealizujesz swoich celów. Trzeba znaleźć balans między racjonalną zmianą nawyków, a informacjami znajdującymi się w największych portalach internetowych promujących – dietę cud, sylwetkę bikini w miesiąc, czy płaski brzuch w 2 tygodnie.
Etap kształtowania sylwetki, trwa o wiele dłużej i zakłada wiele pozytywnych momentów, w których okazuje się, że spadło Ci kilka zalegających kilogramów, w pasie masz 5 cm mniej i potrafisz wykonać poprawny przysiad. W sprawach żywieniowych najlepiej, po prostu wybrać się do dobrego dietetyka.

 

3. ZASTANÓW SIĘ TERAZ, W JAKI SPOSÓB SIĘ REGENERUJESZ.

Czy wstajesz rano w pełni energii, czy wręcz przeciwnie, przestawiasz budzik za budzikiem, a bez kawy nie jesteś w stanie otworzyć oczu.
Jeśli nie zadbasz o swoją regenerację, to również wysiłek fizyczny, będzie kolejnym stresorem, powodującym stan jeszcze większego zmęczenia i pogorszenia samopoczucia.
A teraz pomyśl o tym, jak sypiasz. Regularnie, a może budzisz się często w nocy? O której chodzisz spać? Być może Twój zegar się rozregulował. Czy masz czas poza pracą i obowiązkami domowymi, na chwilę relaksu? Książka, medytacja, spacer, sauna – to wszystko może wpłynąć na poprawę Twojego samopoczucia. O tym musisz pamiętać i o to musisz walczyć. Przy niewielkich zmianach organizacji w trakcie dnia na pewno wygospodarujesz godzinkę na aktywność, książkę, czy sen.

 

4. JAK DŁUGO MOTYWACJA, MOŻE SIĘ UTRZYMAĆ?

Zauważam, że niedługo. Jeśli nie znajdziesz w uprawianiu aktywności fizycznej i prawidłowym odżywianiu głębszego sensu, to może Ci się nie udać osiągnąć zamierzonego celu. Ten głębszy sens to Twoje zdrowie. Zdrowe ciało, to zdrowy duch, a przy okazji wysportowana sylwetka.
Osoby zdrowe nie posiadają nadmiaru tkanki tłuszczowej, nie bolą ich plecy, kolana, nie chodzą także notorycznie niewyspani. Postaw więc na zdrowie, ponieważ to najważniejsza wartość, którą dopiero życzyłeś wszystkim dookoła. Znajdując najbardziej odpowiadającą Ci aktywność fizyczną, dobierając dopasowaną do Ciebie dietę i wysypiając się, złapiesz regularność, a za regularnością pójdzie efektywność, na której tak bardzo Ci zależy 😉
Zwróć również uwagę na osoby przebywające w twoim otoczeniu. Czy to nie osoby, które Cię demotywują? Jeśli tak, to Ty zacznij ich motywować swoją determinacją i pokaż na co Cię stać

 

5. W DZISIEJSZYCH CZASACH INFORMACJA JEST WSZĘDZIE – RADIO, TELEWIZJA, INTERNET, APTEKA, FRYZJER, KOSMETYCZKA

W takim razie jak wybrać to, co jest dla mnie odpowiednie? Czy tą dietę, którą stosowała koleżanka i schudła 10 kg, czy bieganie 5km dziennie, ponieważ tak robi mój kolega i czuje się świetnie? Absolutnie nie – potrzebujesz indywidualnego podejścia! Każdy z Nas jest inny, ma inne potrzeby, a Twoja zmiana ma być dopasowana do Ciebie. Ludzie nauczyli się, że gdy mają problem z samochodem, to udają się do serwisu samochodowego. Czy w takiej sytuacji sugerujesz się zdaniem znajomych, jak naprawić auto? Raczej nie, to specjalista załatwia sprawę.
Nauczmy się w podobny sposób myśleć o rzeczy zdecydowanie bardziej istotnej, czyli o Naszym ciele. Jeśli coś Ci dolega – udaj się do specjalisty. Specjalistę rozpoznasz przez jego doświadczenie i nieustanną chęć rozwoju (ktoś kto nie ma aktualnej wiedzy, nie zawsze będzie mógł Nam pomóc). Poszukaj w swoim mieście trenera, dietetyka, fizjoterapeutę, który Ci pomoże – jest coraz więcej świadomych specjalistów.

 

CO MOŻESZ OSIĄGNĄĆ PLANUJĄC TROCHĘ INACZEJ NIŻ DOTYCHCZAS, SWOJE POSTANOWIENIA NOWOROCZNE?

  1. SUKCES – poprawisz swoje zdrowie, samopoczucie, będziesz miał więcej chęci do życia.
  2. ZBUDUJESZ ŚWIETNĄ SYLWETKĘ – taką na jaką pozwoli Ci Twoja aktualna forma. Z kolejnymi miesiącami będzie jeszcze lepiej.
  3. ZNIKNĄ DOLEGLIWOŚCI, które Ci doskwierały – senność po posiłkach, brak energii, niewyspanie, brak motywacji do codziennego funkcjonowania znikną. Na tym zyska również Twoja rodzina i współpracownicy.

Proponuje Ci prelekcję pod tytułem „Zdrowe podejście do zmiany sylwetki”, którą organizuje wraz z trenerami personalnymi i dietetykiem 11 stycznia, o godzinie 14:00 w klubie fitness Fit Style Zone, przy ulicy Śluzowej 21 w Bolesławcu. Spotkanie potrwa 3 godziny, zakładamy przerwy na poczęstunek i kawkę. Jak sama nazwa wskazuje, wspólnie pomożemy Ci wskazać drogę do zmiany swojego ciała.

 

OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC

  • poprzez kontakt telefoniczny z recepcją klubu 573132348,
  • bądź na adres mailowy [email protected].
  • Koszt uczestnictwa 10 zł (Całość zostanie przeznaczona na cel charytatywny – wsparcie Bolesławieckiego Domu Dziecka).
  • Liczba miejsc ograniczona.

Nasze wydarzenie na fb – https://facebook.com/events/s/zdrowe-podejscie-do-zmiany-syl/1492441484246196/?ti=icl

Autor: Damian Śliwiński
Trener Personalny Fit Style Zone

Fit Style Zone

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here