Czy burmistrz da pieniądze na pokrycie kosztów badań dzieci? Jest decyzja

4
925
na zdjęciu Marcin Bustowski

Burmistrz Mirska Pan Andrzej Jasiński wyjaśnia, jaką decyzję podjął w sprawie wsparcia akcji badania dzieci na zawartość w ich organizmach Glifosatu.

 

W dniu ósmego kwietnia 2021 roku do burmistrza Miasta i Gminy Mirsk wpłynęło pismo złożone przez Pana Marcina Bustowskiego lidera Stowarzyszenia Konfederacji Rolniczo- Konsumenckiej oraz współzałożyciela nowego ruchu o nazwie „Przebudzeni Konsumenci”, z prośbą o środki na przebadanie dzieci z terenu gminy Mirsk na zawartość w ich organizmach glifosatu.

W ostatnich latach na terenie RP mamy do czynienia ze wzrostem chorób nowotworowych wśród dzieci. Zostały one nazwane chorobami 21 wieku. Badania wykazały znaczne przekroczenia substancji czynnej Herbicydu Glifosat w ich organizmach. Sytuacja ta spowodowała maksymalizację zysków przez koncerny farmaceutyczne i systemy rolno- przemysłowe. Konieczne jest zatem przeprowadzenie kolejnych badań oraz wprowadzenie zakazu stosowania tej substancji i wdrożenie Agencji Bezpieczeństwa Żywności”. – tłumaczył w piśmie Pan Bustowski, który zwracał także uwagę na jednoznaczne w tej kwestii raporty Najwyższej Izby Kontroli.

„Raporty te są alarmujące lecz zostały przemilczane przez Mateusza Morawieckiego i inne osoby w rządzie. (raporty do pobrania na stronie wygrajmyrazem.pl w zakładce ,,pobierz plik”)” – tłumaczy lider „Przebudzonych Konsumentów” i w związku z wystąpieniem zagrożenia z art. 165&2 Kodeksu Karnego, tj. sprowadzenia zagrożenia struciem dzieci i mieszkańców Miasta i Gminy Mirsk i okolic substancją nowotworową poprzez żywność, zwraca się do burmistrza z uprzejmą prośbą o wygospodarowanie 20 tysięcy złotych na pokrycie kosztów badania dzieci z Miasta i Gminy Mirsk.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o takiej inicjatywie zwróciliśmy się do burmistrza Mirska Pana Andrzeja Jasińskiego z prośbą o wyjaśnienie wyborcom, jakie kroki w tym (oraz pozostałych wspomnianych w piśmie tematach) zamierza podjąć? Dziś wiemy już, iż burmistrz zdecydował. W skierowanej do nas w dniu 15 kwietnia odpowiedzi Pan Andrzej Jasiński wyjaśnia:

Uprzejmie informuję, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej Gminy Mirsk, która odbędzie się dnia 29 kwietnia 2021 r. wystąpię o opinię w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na wsparcie akcji badania dzieci na zawartość w ich organizmach Glifosatu”.

Tak więc znaczący głos w sprawie przeznaczenia z mirskiego budżetu pieniędzy na badanie dzieci będą mieli radni. Jak zadecydują? O tym przekonamy się już wkrótce.

4 KOMENTARZE

  1. Myślę ,że Pan burmistrz był bardzo uprzejmy. Nie wiem natomiast dlaczego ten Pan zwrócił sie akurat do samorządu tej gminy, skoro problem jest globalny? Myślę ,że liczył na odpowiedź odmowna ,żeby przypiąć łatkę burmistrzowi .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here