Mieszkańcy biorą sprawy we własne ręce

6
2632
zdjęcie poglądowe

Mieszkańcy gminy Lwówek Śląski nie czekają, aż zarządca drogi wojewódzkiej otworzy oczy i skrupulatnie przyjrzy się stanowi drogi, tylko sami podejmują działania.

 

 

Od kilku miesięcy redakcja Lwówecki.info informuje o działaniach podejmowanych przez mieszkańców a dotyczących stanu bezpieczeństwa w rejonie Płakowic. Jak już wspominaliśmy nie tak dawno temu, jednym z pomysłów na skłonienie kierowców wjeżdżających do miasta, by zdjęli nogę z gazu ma być fotoradar, który być może w niedługim czasie stanie w pobliżu szkoły.

Ale działań podejmowanych przez mieszkańców jest znacznie więcej. Ostatnio jeden z mieszkańców skierował do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei pismo w sprawie konieczności podjęcia wycinki krzaków oraz wykoszenia poboczy przy drodze wojewódzkiej nr 364, ul. Złotoryjskiej.

W odpowiedzi od drogowców otrzymał wiadomość, iż działania, o które wnosił zostaną przeprowadzone do końca 1 kwartału 2024 r. z zaznaczeniem, iż nastąpi to w tym terminie przy sprzyjających warunków atmosferycznych.

Co więcej, na wniosek mieszkańca gminy Lwówek Śląski drogowcy przyjrzeli się stanowi znaków drogowcach przy drodze wojewódzkiej.

„Wizja w terenie, przeprowadzona przez Inspektora Terenowego DSDiK, potwierdziła zły stan techniczny jednego znaku drogowego D-1 (droga z pierwszeństwem), który zostanie wymieniony a w roku 2024 zostaną zamontowane tablice D-6 (przejście dla pieszych) o większym formacie i bardziej jaskrawym tłem.” – zapewnia Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, której kierownik zaznacza, iż wszystkie pozostałe znaki umieszczone przy drodze wojewódzkiej nr 364 są czytelne.

Drogowcy wskazują także, że oświetlenie drogowe nie stanowi infrastruktury drogowej. Dlatego też finansowanie i utrzymanie oświetlenia drogowego należy do zadań własnych Gminy i to do burmistrza należy się zwrócić chcąc poprawić widoczność przy drodze.

Zaangażowanie zwykłych mieszkańców w kwestie bezpieczeństwa przy DW 364 w rejonie Płakowic przyniosło w ostatnim czasie wymierne efekty, z których korzystają wszyscy użytkownicy dróg. Z niecierpliwością czekamy na kolejne działania.

6 KOMENTARZE

  1. A gdzie są lokalni działacze, radni, starosta, posłowie?
    Raz jeszcze powiem! Pisze te pisma do DSDiK jako zwykły mieszkaniec i kierowca bo ta droga jest w stanie agonii!
    Do dnia dzisiejszego nie można się uprosić gęściej rozstawionych słupków, stojących prosto a nie poprzewracanych, wygiętych. Pasów bocznych do dziś na niektórych odcinkach brak! Złotoryja- Legnica !

  2. pytanie kiedy zostanie naprawiona/chociaż załatana/ droga powiatowa z Lwówka Śląskiego do Wlenia w niektórych miejscach są same dziury nie idzie jechać po swoim pasie a to stwarza niebezpieczeństwo na drodze, NAJWYŻSZY CZAS TĘ DROGĘ NAPRAWIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here