Od czego zależy cena kursu angielskiego online? Pytamy Native Speakera

0
124

Z jednej strony wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak istotna we współczesnym świecie jest dobra znajomość języka angielskiego. Z drugiej zaś wciąż brakuje nam czasu, aby wybrać się na kursy angielskiego lub zapisać do szkoły stacjonarnej, w której harmonogram zajęć bardzo często koliduje z innymi obowiązkami. Tymczasem doskonalenie i nauka języka angielskiego to podstawa, by opanować ten język na wysokim poziomie. Zdając sobie sprawę z tego, jak wiele obowiązków ma dziś każdy z nas, zachęcamy do nauki angielskiego online. O zalety tego trybu nauczania oraz cennik zapytaliśmy native speakera.

 

Kurs angielskiego online – dla kogo?

Warto zacząć od tego, dla kogo przeznaczony jest kurs angielskiego online. Dla wszystkich, którzy chcą efektywnie uczyć się języka – od podstaw lub doskonalić jego znajomość. To dobry sposób także na przełamanie pewnej bariery językowej, kiedy sporo już umiemy, ale nie potrafimy używać języka w praktyce. W końcu – jest to idealna propozycja dla wszystkich zabieganych i zapracowanych osób, którym ciężko dostosować swój plan dnia do sztywnych harmonogramów stacjonarnych szkół językowych.

Nauka angielskiego powinna się odbywać w dogodnym dla kursanta terminie i czasie, aby była w pełni efektywna. Komfortowe miejsce również ma niebagatelne znaczenie dla procesu nauczania. Niepotrzebna presja i kurczowe trzymanie się harmonogramu powodują spadek motywacji i odczucie kolejnego obowiązku, który trzeba „odhaczyć”, a przecież nie o to chodzi!

Zapytaliśmy o tę kwestię native speakera, zajmującego się nauczaniem języka angielskiego.

„Dobry i przynoszący wymierne efekty kurs angielskiego online powinien charakteryzować się swobodą, dlatego w mojej szkole nie podpisujemy ze studentami długoterminowych i wiążących umów. Uczniowie mogą rozpocząć i zakończyć kurs, kiedy im się podoba”.– komentuje Leah Morawiec, native speaker i właścicielka szkoły angielskiego TalkBack.

Nauka języka angielskiego online – ile to kosztuje?

Ceny, ceny, ceny – jest to kwestia, która interesuje każdego konsumenta, również przyszłego kursanta szkoły językowej. Odpowiedź mogłaby brzmieć przewrotnie: to zależy. No właśnie. Od czego?

Przede wszystkim od rodzaju zajęć, wybranych opcji i zakresu materiału. Nauka angielskiego online to także gwarancja indywidualnego podejścia. Lektor ocenia poziom znajomości języka i dzięki temu dobiera optymalny stopień zaawansowania lekcji.

Tym, co z pewnością wyróżnia kursy angielskiego online w szkole TalkBack jest brak sztywnych, comiesięcznych zobowiązań finansowych. Jeśli elastyczny jest tryb nauki, to również cennik musi taki być, dając kursantom pełną swobodę korzystania z dalszej nauki.

Przechodząc jednak do konkretów, native speaker Leah Morawiec udzieliła nam konkretnej odpowiedzi i podała przykładowy cennik.

Pierwszą z opcji nauki są konwersacje online (800 zł za pakiet 10 lekcji), drugą jest połączenie konwersacji i gramatyki (850 zł za 10 zajęć), kolejna to angielski biznesowy, a także przygotowania do egzaminów (900 zł za pakiet 10 zajęć). Jak zatem widać – ceny kursu angielskiego online różnią się od wybranej opcji i zakresu.

„Nasi klienci najchętniej wybierają pakiety 10 zajęć z konwersacji. Godziny można wykorzystać w dowolnym momencie, a pakiety nie mają terminu ważności”.- dodaje Leah.

Co warte podkreślenia – sposób płatności także jest niezwykle elastyczny. Istnieje możliwość dokonywania płatności na bieżąco, czyli za każdą lekcję osobno. Nie ma sztywnych pakietów płatności miesięcznych.

Kurs języka angielskiego, szyty na miarę

Z powyższych informacji można wyciągnąć jeden wniosek: tylko lekcje angielskiego dostosowane do konkretnego kursanta mogą przynieść oczekiwany skutek i podnieść umiejętności językowe. Oczywiście z nauką angielskiego wiąże się pewna regularność. Niemniej wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ciężko wcisnąć w terminarz współczesnego zapracowanego człowieka dodatkowy obowiązek pod postacią spotkań w szkole stacjonarnej, odbywających się w określonym miejscu i o narzuconych z góry godzinach. Mało komu pasuje dziś taki tryb nauki.

Wydaje się, że lekcje z nauczycielem face to face są pod pewnymi względami niezastąpione, gdyż można wchodzić z nim w bezpośrednie interakcje, a także aktywnie korzystać z różnego rodzaju materiałów dydaktycznych. Warto podkreślić w tym miejscu, że angielski online również daje takie możliwości.

Lekcje, prowadzone przez native speakerów, również opierają się na kontakcie lektora z uczniem. Kursant może wybrać najdogodniejszy dla siebie komunikator (Skype, Zoom, Google Meet, WhatsApp czy Messengera), otrzymuje dostęp do współdzielonej wirtualnej tablicy oraz wszelkie niezbędne materiały. Największym atutem jest fakt, że szkoła online pozwala uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, w ramach ustalonego przez samego siebie harmonogramu.

Bez wątpienia warto więc podjąć naukę języka angielskiego we własnym tempie i na własnych warunkach – tutaj nie ma już miejsca na wymówki, wystarczą tylko dobre chęci. Taki „skrojony na miarę” kurs językowy to doskonała inwestycja we własny rozwój. Posługiwanie się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym jest dziś koniecznością. Aby upewnić się, że taki tryb nauki przypadnie nam do gustu, można odbyć próbną lekcję z lektorem i przekonać się na własnej skórze, jak ciekawe i efektywne mogą być lekcje prowadzone online.

-/Materiał partnera/-Lh

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here