Czterech przestępców drogowych w rękach policjantów.

4
2006

Policjanci z gryfowskiego komisariatu w ostatnich dniach zatrzymali kolejnych przestępców drogowych. 29-latek, 36-latek oraz 44-latek postanowili udać się w podróż samochodami, mimo sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast 32-latek kierował mimo braku uprawnień, za to znajdował się pod wpływem narkotyków. Teraz mężczyźni tłumaczyć się będą przed sądem.

 

 

8 grudnia br. w Mirsku na Al. Wojska Polskiego nocny patrol z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymał do kontroli pojazd marki VW Passat. Jak się okazało 29-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego kierował mimo obowiązującego go do 2024 roku zakazu prowadzenia pojazdów.

Kolejna nocka gryfowskich mundurowych i kolejny zatrzymany przestępca drogowy. Tym razem kierujący oplem, który został zatrzymany w Giebułtowie nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za to znajdował się pod wpływem metamfetaminy, co potwierdziło badanie narkotestem. Ponadto pasażer okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności na okres ponad roku. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a pojazd, którym się poruszali został odholowany na strzeżony parking.

W poniedziałkowe popołudnie w Chmieleniu policjanci zatrzymali kierującego osobowym oplem, którym kierował 36-letni mężczyzna z powiatu lwóweckiego.

 

 

Niespełna dwie godziny później w Mirsku policjanci zatrzymali kierującego renault. 44-letni kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto był poszukiwany do odbycia kary ponad 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstw można trafić do więzienia na 5 lat.

Apelujemy do Państwa, jeśli mają Państwo wiedzę że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie mają uprawnień, bądź z różnych powodów utraciły je wcześniej, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here