Przestępca uciekał kradzionym autem

2
285

Rozpoczął się w Lubaniu a zakończył się na terenie powiatu bolesławieckiego. Zatrzymany został mężczyzna poszukiwany do odbycia kary, który poruszał się skradzionym pojazdem. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Dzielnicowi z lubańskiej komendy podczas patrolu rejonu służbowego zauważyli poszukiwanego mężczyznę, znanego im z widzenia, który prowadził samochód osobowy VW Passat. W związku z tym funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania pojazdu. Po nadaniu kierowcy wyraźnych sygnałów do zatrzymania się mężczyzna zignorował je, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za pojazdem miejscowościami Uniegoszcz, Mściszów, Gościszów aż wjechali na sąsiedni powiat bolesławiecki. Kierujący Passatem aby uniemożliwić swoje zatrzymanie jeździł całą szerokością jezdni zmuszając nadjeżdżające z przeciwka pojazdy do zjazdu na pobocze. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu na bieżąco przekazywał informacje o pościgu bolesławieckiemu dyżurnemu. Zapadła decyzja utworzenia blokady policyjnej na terenie gminy Nowogrodziec.

46- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności a auto, którym się poruszał zostało skradzione na terenie powiatu żagańskiego.Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a skradziony pojazd zabezpieczono. Realizując dalsze czynności w sprawie funkcjonariusze na bazie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut paserstwa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Wobec 46 latka toczone jest odrębne postępowanie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut posiadania środków odurzających.

Za paserstwo oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie środków odurzających kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here