Krioterapia dostępna już w powiecie lwóweckim

4
2799
zdjęcia: Powiat Lwówecki / PCZ Lwówek Śląski

Terapia zimnem, w przedziale temperatur od -110 do -160 stopni Celsjusza pomaga m. in. w walce z bólem, wzmacnia odporność, ujędrnia skórę i zapobiega cellulitowi, ale daje też wspaniałe rezultaty w leczeniu wielu schorzeń, m.in. zmian reumatologicznych, zapalenia stawów, schorzeń neurologicznych i nerwic. Ta metoda z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Przybywa także specjalistycznych komór do takiego leczenia.

 

Krioterapia w Gryfowie Śląskim

W ostatnim czasie w komorę kriogeniczną wzbogaciło się Powiatowe Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim. Ta stanęła w szpitalu w Gryfowie Śląskim.

Kriokomora chodziła mi po głowie już od dłuższego czasu. Jeszcze jak pracowałem w szpitalu w Gryfowie Śląskim, w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej. – przyznaje Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki – Kiedy podpisywaliśmy kontrakt na rehabilitację dzienną w tej jednostce, to myślałem o tym, że brakuje nam kriokomory. Udało się nam wtedy ten kontrakt uzyskać ale powiedziałem ówczesnej pani prezes, że w przeciągu tych pięciu lat obowiązywania kontraktu musimy zrobić wszystko, by do następnej kontraktacji przystąpić już z nową ofertą, właśnie kriokomory. – dodaje starosta, który przyznaje, iż takie zabiegi wspomogłyby leczenie pacjentów przebywających na oddziale reumatologicznym ale i pacjentów ambulatoryjnych, którzy też wymagają rehabilitacji. Ponadto Pan Daniel Koko zwraca uwagę, iż dzięki kriokomorze gryfowski szpital mógłby wyjść z nową ofertą dla pacjentów komercyjnych.

Pomysł utworzenia komory kriogenicznej nie został zapomniany. Na terapię zimnem pozytywnie spojrzał także Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia. Z czasem opracowano projekt i w tym roku wdrożono go w życie.

Rozszerzenie gamy zabiegów o krioterapię ogólnoustrojową jest możliwe dzięki instalacji specjalnej kriokomory oraz infrastruktury towarzyszącej: zbiornika kriogenicznego oraz systemu przesyłu skroplonego powietrza medycznego. – tłumaczy dziś Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim. – Wyposażenie Zakładu w kriokomorę jest krokiem zmierzającym do podniesienia standardu oferowanych usług zdrowotnych oraz stanowi element realizacji wizji: “…rozszerzania świadczeń opieki zdrowotnej Szpitala w Gryfowie Śląskim o zachowawcze metody leczenia, takie jak rehabilitacja, usprawnianie, farmakoterapia, terapia zajęciowa, z zachowaniem historycznych i sanatoryjnych walorów budynków i okalającego je parku.” – dodaje.

Radości z rozwoju i stałego poszerzania oferty Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim nie kryje Starosta Lwówecki

– Kriokomora wzmocni nasze szanse przy następnej kontraktacji. Myślę, że bardzo mocno będziemy przygotowani do tego, żeby ten konkurs wygrać i żeby świadczyć dalej dobrze usługi pod kątem rehabilitacyjnym. – mówi Pan Daniel Koko.

Kriokomora jest już dostępna dla pacjentów. O szczegóły warto pytać w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej przy ul. Rzecznej 25 w Gryfowie Śląskim, lub telefonicznie pod numerem: 75 781 34 44 wew. 43 lub 77.

-/zdjęcia kriokomory: Powiat Lwówecki / PCZ Lwówek Śląski/-

4 KOMENTARZE

    • pewnie niestety, ale będzie. krioterapia w salonach jest w dość wysokich cenach, więc pewnie jakaś odpłatność tu będzie. sama chodziłam na takie zabiegi na cellulit i było super, ale i tak wrócił, więc nie wiem czy wydam ponownie pieniądze na to.

        • na początek bym starała się zrobić to co można zrobić samemu w domu bez żadnych zabiegów kosztownych. to już jest ostateczność. przede wszystkim zacznij ćwiczyć. ja uwielbiam robić ćwiczenia z chloe ting i do tego trzymać się diety bez jakiś wysokoprzetworzonych artykułów spożywczych, trzymając się warzyw, owoców, kasz, ryb, orzechów itp. do tego zacznij pilnować byś piła 2 litry wody dziennie. dodatkowo polecam zająć się masażami np. szczotkowaniem na sucho albo drenażem limfatycznym. wtedy wzmocnione jest działanie nolicell czyli mojego kremu na cellulit, bo lepiej i szybciej się wchłania. no i dość istotne – zacznij nosić luźniejsze ubrania 🙂 może brzmi to śmiesznie, ale im lepsze krążenie tym lepsza kondycja skóry.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here