Czołowe zderzenie osobówki i busa. Droga zablokowana

0
3887
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu czołowym busa i osobówki. Droga w tym miejscu nadal jest nieprzejezdna. Na miejscu czynności prowadzi policja.

 

Przed godziną 7 w piątek, 16 września 2022 roku do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku, zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 364 pomiędzy Płóczkami Dolnymi a Gradówkiem, na wysokości Rybnej Chaty. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, zespół ratownictwa medycznego oraz patrole lwóweckiej policji.

„Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia czołowego.” – wyjaśniają lwóweccy strażacy.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierująca samochodem Renault 52- letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego, jadąc od strony Gryfowa Śląskiego w pewnym momencie „złapała” pobocze, straciła panowanie nad autem i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Volkswagen Golf prowadzonym przez 30- letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.

 

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – wyjaśnia st. sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa lwóweckiej policji.

Niestety, kobieta doznała obrażeń i decyzją medyków trafiła do szpitala.

Na miejscu czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzą lwóweccy policjanci. Droga wojewódzka do około godziny 9. będzie nieprzejezdna.

fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here