Egipt – ekscytujące wakacje dla poszukiwaczy przygód czy spokojny urlop z rodziną?

0
259
materiał partnera (fot.: unsplash)

Kraj faraonów od wielu dekad jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Gorący klimat, złote plaże i bogata oferta różnych atrakcji sprawiają, że co roku wiele osób decyduje się spędzić tam swój urlop. Zobacz, kto będzie najbardziej zadowolony z takich wakacji!

 

 

Unikatowe dziedzictwo historyczne Egiptu sprawia, że jest to nie tylko piękne miejsce na wakacyjny wyjazd, ale także kierunek dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć cuda starożytnego świata. Ogromna baza hotelowa i wieloletnie doświadczenie w obsłudze turystów sprawiają, że wakacje w Egipcie są niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Jakie atrakcje dla przyjezdnych oferuje ten kraj?

Egipt – wakacje dla całej rodziny

Niewątpliwą zaletą dla turystów jest bogata oferta noclegowa dostępna w tym kraju. Dzięki temu wakacje w Egipcie all inclusive mają bardzo atrakcyjne ceny. Urlop z biurem podróży jest tutaj o wiele tańszy niż podobny wyjazd do któregoś z europejskich kurortów. Takie wycieczki oferują też kompleksową obsługę podróżnych, dzięki czemu są dobrą propozycją dla rodzin z dziećmi, które cenią sobie zorganizowane wakacje. W popularnych nadmorskich miejscowościach można też znaleźć wiele udogodnień i atrakcji przeznaczonych dla turystów.

Urlop w Egipcie – propozycja dla miłośników zagadek starożytnego świata

Cywilizacja egipska jest jedną z najstarszych na świecie. Dzięki niezwykle zaawansowanym jak na tamte czasy technikom budowy, pozostałości po tym imperium można podziwiać do dzisiaj. Spotkanie z historią sprzed tysięcy lat jest ekscytującym przeżyciem.

Wycieczki do piramid w Gizie oferowane są w popularnych kurortach, takich jak Szarm el-Szejk, Marsa Alam, czy Hurghada, wakacje w tych miejscowościach są też okazją do zobaczenia również innych starożytnych świątyń i grobowców.

Najpiękniejsze plaże Egiptu

Ten kraj wybierany jest także przez miłośników sportów wodnych i wypoczynku nad brzegiem morza. Przykładem takiego miejsca może być Siva Golden Bay Makadi, zlokalizowany niedaleko Hurghady. Ta miejscowość słynie z szerokich, piaszczystych plaż i krystalicznie czystych, płytkich i spokojnych wód. To doskonałe miejsce dla wszystkich amatorów plażowego relaksu. Nieopodal znajdują się też najpiękniejsze rafy koralowe Morza Czerwonego, które można podziwiać nurkując, lub uprawiając snorkeling.

Niezwykła przyroda i piękne krajobrazy Egiptu

Warto pamiętać, że Egipt to nie tylko piramidy i morze. Można tu znaleźć niezwykłe krajobrazy – od surowej pustyni, przez góry, po zieloną dolinę Nilu. Malownicze oazy i intrygujące formacje skalne są popularnym celem wycieczek. Można tu też na żywo zobaczyć zwierzęta będące symbolem Egiptu, czyli osobliwe wielbłądy.

Egipt – all inclusive czy na własną rękę?

Samodzielne organizowanie wycieczki do Egiptu zwykle nie jest opłacalne. Oferta biur podróży pozwala znaleźć wczasy w korzystnej cenie i cieszyć się zorganizowanymi, bezstresowymi wakacjami. Poza kurortami i popularnymi atrakcjami samodzielne zwiedzanie Egiptu może być trudne, szczególnie bez znajomości lokalnych zwyczajów i języka.

-/materiał partnera/-off

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here